Молитися, єднатися і зберігати спокій: християни Острога звернулися до співвітчизників

23.02.2022, 12:31
Держава
Острозький замок - фото 1
Острозький замок
Джерело фото: tamtour.com.ua
Представники православних, католицьких і протестантських громад Острога звернулися до українців щодо російської агресії. "Ще ніколи впродовж років незалежності Україна не була в такій небезпеці. У цих непростих умовах християни мають зробити свій вагомий духовний, громадянський і патріотичний внесок у захист своєї Батьківщини", — йдеться у зверненні.

Члени Острозької ради християнських Церков наголошують: "Для подолання російської агресії, встановлення справедливого миру в Україні потрібна консолідація зусиль усього суспільства".

Повний текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ
Острозької ради християнських Церков щодо російської агресії

Слава Ісусу Христу!
Дорогі християни!
Шановний український народе!

Визнання Росією самопроголошених республік «ДНР» і «ЛНР» значно підняло і без того високий рівень напруженості, агресивності та небезпеки цієї держави для України. Російська Федерація, яка має величезну територію і множину своїх власних проблем, мертвою хваткою вчепилася в Україну, не бажаючи її відпустити для реалізації власної історичної долі. Грубо перекручуючи історію, будь-якою ціною прагнучи знайти аргументи для анексії української території, російська влада з величезною настирливістю, яка гідна кращого застосування, рухається шляхом поглинання нашої держави. Ще ніколи впродовж років незалежності Україна не була в такій небезпеці. У цих непростих умовах християни мають зробити свій вагомий духовний, громадянський і патріотичний внесок у захист своєї Батьківщини.

Для подолання російської агресії, встановлення справедливого миру в Україні потрібна консолідація зусиль усього суспільства: Церкви, всіх гілок державної влади, політичних партій та громадських організацій, народу України. Заради свободи і свого майбутнього ніхто не повинен залишатися осторонь у час боротьби за мир, незалежність і свободу власної країни.

Острозька рада християнських Церков закликає християн усіх конфесій нашої держави посилити молитви за Україну, за владу, військо, національне єднання з метою готовності належної відповіді російському агресору.

Усіх християн ми закликаємо продовжувати молитися до Бога за мир у державі, за зупинення кровопролиття, за перемогу правди, утвердження справедливості та свободи.

Закликаємо молитися:

 • за єдність Церкви, влади і народу в час найбільших за період незалежності випробувань;.
 • за єдність християнських Церков різних конфесій;
 • за мудрість і відважність керівництва нашої держави, українських дипломатів;
 • за військове керівництво, воїнів-захисників України, які заради нас жертвують своїм життям;
 • за волонтерів, а також кожного, хто своєю сумлінною працею та відповідальною громадянською позицією зміцнює обороноздатність нашої держави та сприяє її подальшому демократичному поступу;
 • за наших іноземних союзників, щоб жодний злий намір російського агресора не був реалізований і не мав успіху.

Єднаймося та зберігаймо спокій і впевненість у тому, що Господь Бог на боці тих, хто захищає Україну, прагне справедливого миру та бореться за правду.

Віримо, що випробування, які випали на нашу долю, повною мірою розкриють, хто є хто для України як всередині держави, так і за її межами, лише з’єднають і зміцнять нас для перемоги!

З вірою і в єдності з Богом ми переможемо!

22 лютого 2022 р., м. Острог Рівненської області

 • Протоєрей Василь Жуковський – ставропігійний студентсько-викладацький храм преп. Федора Острозького Православної Церкви України (головуючий);
 • Андрій Смирнов – Національний університет «Острозька академія», Православна Церква України (секретар);
 • Протоєрей Юрій Лукашик – Свято-Миколаївська парафія Православної Церкви України м. Острог;
 • о. Вальдемар Шляхта – парафія Успіння Пресвятої Діви Марії Римо-Католицької Церкви у м. Острог;
 • о. Микола Адамович – парафія святих Йоакима і Анни Української Греко-Католицької Церкви м. Острог;
 • Олександр Дюканов – Церква євангельських християн-баптистів «Спасіння» м. Острог;
 • Павло Цинко – Українська Церква християн віри євангельської в Острозькій ОТГ;
 • Микола Гурін – Українська Церква християн віри євангельської м. Острог;
 • Олександр Трофимчук – Церква адвентистів сьомого дня м. Острог;
 • Вадим Бондарчук – депутат Острозької міської ради, Церква євангельських християн-баптистів «Спасіння» м. Острог.