Тексти молитов і роздумів, які підготувала монастирська спільнота Бозе, доступні на сайті Дикастерії сприяння єдності між християнами.
Про це пише Vatican News.
Молитви та роздуми до Тижня молитов за єдність християн 2025 року присвячені 1700-річчю першого Вселенського Собору. Текст підготували брати і сестри монашої спільноти Бозе (Італія). Матеріали можна завантажити на сайті Дикастерії сприяння єдності між християнами (посилання), вони доступні 7 мовами (англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, португальською та арабською).
Темою для роздумів протягом тижня було обрано слова «Чи віриш ти в це?» з Євангелії від Йоана (11,26), які є частиною діалогу Ісуса з Мартою, сестрою померлого Лазаря, коли Ісус ствердив: «Я – воскресіння і життя. Хто в мене вірує, той навіть і вмерши – житиме!».
Посібник містить вступ до теми, екуменічне богослужіння, добірку коротких читань і молитов на кожен день Тижня. З огляду на екуменічне значення 2025 року, до посібника також включено короткі патристичні тексти, переважно з першого тисячоліття, щоб дати уявлення про християнську рефлексію того часу та допомогти помістити визначення Нікейського Собору в контекст, в якому вони виникли і під впливом якого вони сформувалися. Ці матеріали можна використовувати у різний спосіб і вони розраховані не лише на Тиждень молитов, але й на весь 2025 рік.
«Цього року, – читаємо у вступі, – виповнюється 1700 років з часу першого Вселенського Собору християн, що у 325 р. н.е. відбувся в Нікеї, поблизу Константинополя; це святкування дає унікальну нагоду замислитися над нашою спільною вірою як християн, як вона була виражена у Символі віри, сформульованому на цьому Соборі, вірою, яка досі залишається живою і плідною. Тиждень молитов у 2025 році заохочує черпати з цієї спільної спадщини та глибше входити у віру, яка об’єднує нас як християн».
Традиційний період проведення Тижня молитов за єдність для християн у північній півкулі припадає від 18 до 25 січня. Церкви південної півкулі часто обирають інші дні для відзначення Тижня молитов, наприклад, у контексті П’ятидесятниці, яка також є символічною датою для церковної єдності.