Created with Sketch.

Молодь має дві крайності: підтримує екологічні ініціативи, але цей запал швидко гасне, — о. Ростислав Пендюк

09.10.2020, 11:48
о. Ростислав Пендюк і о. Олег Кіндій

Як мислити екологічно і формувати таку свідомість у інших обговорювали на круглому онлайн-столі ХІІІ Екуменічного соціального тижня. Екологічна свідомість, на думку учасників, — основний інструмент покращення стану довкілля та здоров’я суспільства.

Круглий стіл, який модерував отець-доктор Олег Кіндій, директор ГО “Центр екобогослов'я та сталого розвитку”, зібрав спікерів із різних напрямків: аналітикиню МБО "Екологія. Право. Людина" Наталію Куць, кандидатку географічних наук, доцентку та президентку громадської екологічної організації «Екопоступ» Ірину Койнову, голову Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отця Ростислава Пендюка, експерта Української кооперативної федерації доктора Зіновія Свереду та доцента отця Сергія Кирилюка.

На думку президентки громадської екологічної організації «Екопоступ» Ірини Койнової, екологічна освіта — важлива складова у формуванні екосвідомості. Але вона має бути обов'язковою, свідомою та послідовною. Тоді люди зможуть відповідати за стан довкілля і покращити його.

о. Ростислав Пендюк

 

Священик Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, зі своєї сторони висловив думку щодо впровадження екологічної свідомості: “Сучасні молоді люди впадають у дві крайності. З одного боку, вони легко підхоплюють ідеї, радо підтримують волонтерські та екологічні заходи і готові поширювати імпульси у своєму середовищі. А з іншого, цей запал гасне так само швидко, як і з'являється”, — зазначив отець Ростислав і додав: “Це "ментальність безвідповідальності", яка, на жаль, у молодих людей є присутня”. На думку отця, така ментальність у молоді, яка ніколи не жила в СССР, передалася від їхніх батьків.

Отець-доктор Олег Кіндій, що модерував зустріч, зазначив, що не раз бачив дітей, котрі тільки вчилися, скажімо сортувати сміття, але бачили, як дорослі того не дотримують і розчаровувалися.

“Коли ми навчимося робити екуменізм між релігіями, науками, то зможемо сформувати інтегровану об'єктивну людину, яка прагне правди і яка вміє шукати мудрості”, — зауважив експерт Української кооперативної федерації Зіновій Свереда і додав, — “це стане основою для всіх реформ”.

Довідка: Співорганізатори події: Громадська ініціатива “Чисте місто”, Міжнародна благодійна організація “Екологія. Право. Людина.”, Кафедра регіонального використання природних ресурсів і охорони природи Географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

Читайте також
Суспільство Монастир УПЦ МП на Одещині - фігурант кримінального провадження щодо забруднення лиману
09 жовтня, 12:05
Суспільство Глава УГКЦ в Івано-Франківську відвідав храм з інноваційною екологічною системою обігріву
09 жовтня, 20:15
Суспільство На Прикарпатті рятувальники долучають священиків до інформування про заборону спалювання сухої трави
09 жовтня, 17:15
Суспільство У Франківську греко-католики здаватимуть ялинки в оренду, а зібрані кошти спрямують на ЗСУ
17.12.2023, 11:29