Created with Sketch.

Молодь різних християнських конфесій взяла участь в Оксфордських дебатах на релігійну тематику

10.03.2010, 09:43

В Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського між представниками молоді різних християнських конфесій пройшли Оксфордські дебати на тему «Релігія – справа інтимна чи суспільна?»

  КИЇВ — В Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського між представниками молоді різних християнських конфесій пройшли Оксфордські дебати на тему «Релігія – справа інтимна чи суспільна?», – повідомляє спеціальний кореспондент РІСУ Наталія Маціпура.

Молодь шукала аргументи «за» і «проти» до таких запитань: Чи перешкоджає розвитку громадянського суспільства присутність релігії на публічних форумах? Релігія – це питання особистісного життя. Чи дозволить нейтральність публікацій на форумах уникнути міжконфесійних конфліктів? За яких умов релігійні авторитети можуть втручатися у життя суспільства?

Як розповів один з організаторів заходу, духовний наставник учасників, викладач Інституту Томи Аквінського о.Здіслав Шманьда (ОР), Оксфордські дебати на християнську тематику стали можливими завдяки ініціативі колишніх та теперішніх студентів інституту.

У дебатах взяли участь студенти київських вишів та коледжів, а також представники київських християнських церков різних християнських конфесій. Віковий ценз учасників організатори вирішили не встановлювати.

Співорганізаторами Оксфордських дебатів також стали Богословський клуб ім. Максима Сповідника та богословський клуб «Софія». Серед учасників дебатів були студенти, молоді вчені та віруючі, котрі цікавляться цими питаннями.

 

Довідка РІСY:

Оксфордські дебати – це інтелектуальний освітній студентський рух, основою яких якого є імітація класичних парламентських перепитій. Цей рух має давню історію.

Існують різні способи проведення дебатів.

Найпоширенішими є два різновиди формату Оксфордських дебатів: британський та американський. Принципи Оксфордських дебатів базуються на традиції британської Палати общин. Найважливішим є поділ учасників на дві опонуючи команди: «за» обговорювану тезу (група «прихильників») та «проти» – (група «опозиції»).

Читайте також
Суспільство "Києво-Печерська лавра звільняється від духовної окупації" – Митрополит Епіфаній про УПЦ МП
Вчора, 17:00
Католики Іменовано нового адміністратора Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ в Києві
Вчора, 16:18
Суспільство Від російських обстрілів зазнав пошкоджень храм УПЦ МП у Нікополі
Вчора, 14:39
Суспільство Путін подякував Кирилу за його "плідну співпрацю" у цей "складний період"
Вчора, 14:18