• Головна
  • Новини
  • Монах, відряджений з Росії, може стати намісником Почаївської лаври...

Монах, відряджений з Росії, може стати намісником Почаївської лаври

23.01.2021, 12:15
У Почаївській Лаврі УПЦ МП приїжджий з Російської Федерації чернець отримав високу посаду заступника намісника монастиря.

Монах, відряджений з Росії, може стати намісником Почаївської лаври - фото 65482

 

Як повідомляє “За Збручем”, цьогоріч з нагоди Різдва Христового інформаційні ресурси Почаївської лаври вперше підготували російськомовний відео-ролик з привітаннями благочинного Лаври (друга особа у монастирі після намісника). Ним виявився єромонах Захарія (Кімлач), який приїхав в Україну з Краснодарського краю Російської Федерації.


Видання проаналізувало, що в інтерв’ю російському виданню «Вера – Еском. Христианская газета Севера России» єромонах Захарія повідомляв, що прибув в Україну з міста Апшеронськ Краснодарського краю, де його батько володіє будівельною компанією. Чернече життя він розпочинав у Тімашівському монастирі РПЦ, де у 2003 році був пострижений у монахи та пробув дев’ять з половиною років, потім переїхав в Україну. У Почаївській Лаврі він впродовж декількох років сповідав приїжджих паломників та був помічником економа (керівника господарства) монастиря – відповідав за будівництво, ремонтні роботи, опалення, електрику і т. д. На початку 2020 року у інтерв’ю, опублікованому сайтом «Русская народная линия», єромонах вже представлявся благочинним Лаври, себто заступником намісника – митрополита Володимира.

"Вочевидь, зважаючи на перенесені не так давно операцію на серці, інфаркт та поширення інформації про погіршення здоров’я митрополита Володимира, в УПЦ МП розуміють неминучість потреби заміни керівника Почаївської Лаври. А тому ймовірно наперед готують вигідного керівництву кандидата з РФ єромонаха Захарія, медійно розкручуючи його персону", - резюмує видання “За Збручем”.