Created with Sketch.

Монашество УГКЦ розпочало навчання у Школі духовності

07.02.2011, 12:28

Школа духовності для богопосвячених осіб розпочала свою роботу 4 лютого 2011 року в селищі Брюховичі, біля Львова. Ініціатор створення — Комісія УГКЦ у справах монашества під керівництвом о. Петра Барана (ЧНІ). Взірцем для наслідування стала однойменна Школа для мирян, що вже два роки поспіль діє в Святоуспенській Унівській лаврі.

Школа духовності для богопосвячених осіб розпочала свою роботу 4 лютого 2011 року в селищі Брюховичах біля Львова. Ініціатор створення — Комісія УГКЦ у справах монашества під керівництвом о. Петра Барана (ЧНІ). Взірцем для наслідування стала Школа для мирян, що вже два роки поспіль діє в Святоуспенській Унівській лаврі.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, сама ідея створити Школу для монашества існувала вже кілька років. Її мета – допомога особам, які не мають змоги відвідувати навчальні заклади, але хочуть здобути основи богословської освіти. Курс навчання триватиме два роки, а учасниками можуть стати усі охочі богопосвячені особи. При цьому вибір тем довільний. Крім занять, у програмі передбачено час на спільну й особисту молитви, духовні розмови.

«Навіщо потрібно, скажімо, лікарям, постійно покращувати свою кваліфікацію? Богопосвячені особи також потребують оновлення духовних знань, тому що й у них трапляються моменти стагнації. Зрештою, ще Папа Іван Павло ІІ в одній із своїх енциклік говорив про необхідність перманентної формації (виховання), адже ніхто не може твердити, що він уже все знає і йому цього достатньо, щоби вважати себе досконалим. Божу глибину варто пізнавати невпинно: читаючи, слухаючи, молячись. Бо її дна ніколи не сягнути», – вважає перший викладач Школи духовності ієромонах Йона Максім, студит. Своїм науковим досвідом, зокрема знаннями зі старозавітної царини, священик поділився з 38 учасниками конференції «Біблійна духовність. Старозавітні образи духовної боротьби».

На першій лекції Школи духовності о. Йона Максім нагадав слова св. Макарія. «Святий Макарій звертає увагу на дуже велику близькість між людиною Старого Завіту і Творцем. Про нову людську сутність після Христа, Його смерті та Воскресіння, дещо по-іншому, але схожими словами говорить Іван Богослов у Об‘явленні. З цього можемо зрозуміти, що ми зараз перебуваємо між тими двома екстремами – першим сотворенням і новим небом, яке прийшло. Христос каже: «Вже тут і тепер Царство Боже є між вами». Цього треба бути завжди свідомим, щоб мати успіх у духовному житті. Це фундамент нашої духовності», – підкреслив о. Йона.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08