Причиною високого морального авторитету Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) серед українців різних конфесій, про що свідчать різноманітні соціологічні опитування, є глибоке життя в Бозі. Саме особистий досвід Бога, солідною основою якого стало монаше життя, творить його ідентичність справжньої людини і допомагає виконувати місію Патріарха, вважає єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Венедикт (Алексійчук).
За словами владики Венедикта, важливу роль також відіграє те, що Патріарх Любомир, виховавшись за межами СРСР і сформувавшись як особистість у доброму християнському середовищі, не набув радянської ментальності. А саме загальна «пострадянськість» українського суспільства, на думку єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ, є причиною його глибокої корумпованості, причиною теперішньої політичної ситуації в Україні. «У нас є Україна, але більша частина населення її народилася, виховалась і формувалась ще в іншій державі, і серед них – значна більшість тих, хто керує нашою країною, – зазначає владика Венедикт. – Блаженніший не зазнав того отруєння «чадним газом радянщини», а кожен з нас надихався його доволі. Ми звикли до того, що корупція – це начебто нормально: ходимо до сповіді, але якщо треба десь дати хабара – даємо, якщо можна якось схитрувати і обдурити інших – робимо це не замислюючись. Тобто наша пострадянськість проявляється в багатьох і різних площинах. Дякуючи Богу, наш Патріарх не зазнав цього, а формація і духовне життя дали той плід, який і робить його авторитетним для різних людей».
Нагадаємо, що 10 лютого на прес-конференції у Києві Патріарх Любомир (Гузар) повідомив про те, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви
Повний текст інтерв'ю владики Венедикта (Алексійчука) читатйте на РІСУ