Created with Sketch.

Московського Патріархату в Україні більше немає, - архиєпископ Йов (Геча)

02.11.2018, 13:25

Про це в інтерв’ю ВВС розповів представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков, доктор богослов'я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архиєпископ Тельміський Йов (Геча).

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архиєреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох Церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя. Про це в інтерв’ю ВВС розповів представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков, доктор богослов'я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архиєпископ Тельміський Йов (Геча).

Архиєпископ Йов підкреслює: з 11 жовтня цього року архиєреями Вселенської Церкви є не лише єпископи, які належали до УПЦ КП та УАПЦ, але й представники Церкви (Московського Патріархату) в Україні.

"Скасуванням синодального акту 1686 року про передачу Київської митрополії - тобто, фактично, території України - під адміністрацію Російської Церкви, скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні", - каже представник Вселенського Патріархату.

"З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ (МП) більше не існує. Всі архиєреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням Синоду є архиєреями Вселенського Престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування і існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні", - пояснює архиєпископ Йов.

На ділі це означає, що всі єрархи українських Церков, не важливо, до канонічної церкви вони належали раніше чи до неканонічної, зараз в очах Константинополя мають однаковий статус - єрархів Вселенського престолу.

І, відповідно, вони мають рівні права брати участь у Соборі, який буде скликано Вселенським Патріархом через екзархів, які є його представниками в Україні.

За його словами, Вселенський патріарх скличе цей собор, коли вважатиме, що "час настав".

Для тих, хто сприймає такі заяви скептично, Архиєпископ заявив, що в об'єднавчому соборі візьмуть участь лише ті архиєреї  Церкви Московського Патріархату, які звернулися до Константинополя з проханням про надання українській церкві автокефалії. А ті священики та вірні, які захочуть і далі перебувати в єдності з Російською церквою, отримають таку можливість.

"Якщо буде так, як дехто зараз говорить, - що хто не захоче української автокефалії, зможе залишитися як російський екзархат чи невідомо що - це антиканонічно. Згідно з канонами  Церкви, на території однієї держави має бути тільки одна православна Церква, і ця автокефальна православна церква повинна об'єднувати всіх", - каже він.

На запитання, що станеться з православними єрархами - передусім, Московського Патріархату, - які не візьмуть участі в об'єднавчому Соборі та залишаться поза новою Церквою, архиєпископ відповів:

"Це все - процес, - пояснює владика Йов. - Є така грецька поговірка: час є найкращим лікарем. Треба розуміти, що ціль - це вилікувати розкол, який існував протягом останніх тридцяти років в Україні…. Ми зараз у лікувальному процесі. Мета - об'єднання українського православ'я. А скільки часу це займе - думаю, тільки Богу відомо".

Повний текст інтерв'ю: Константинополь: Московського патріархату в Україні більше немає

Теги: #Йов (Ґеча)
Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46