Муфтій Ісмагілов засудив ксенофобські заяви Киви і вимагає від нього вибачень перед мусульманами України

Муфтій Ісмагілов засудив ксенофобські заяви Киви і вимагає від нього вибачень перед мусульманами України - фото 1
У законі про корінні народи немає росіян. Депутатів від ОПЗЖ, які повторюють риторику Кремля, теж це обурило. Втім, це більше схоже на бажання "повалити" Україну. Таку думку у програмі "Між іншим" висловив муфтій Духовного управління мусульман України УММА Саїд Ісмагілов. Зокрема, йдеться про ксенофобські заяви одіозного Іллі Киви, який обурювався тим, що кримських татар, а не росіян, визнали корінним народом України.

Джерело: 24 канал

"Мусульмани, які крали православних українців і викрадають їх в рабство, наш корінний народ? А мільйони православних росіян, які проживають на території України, тоді хто? Тупик", – написав одіозний нардеп. Він також побажав "розвалу і самознищення" України.

Саїд Ісмагілов вважає, що можна порушувати декілька кримінальних справ за такими заявами Киви.

Усю спільноту мусульман України вже повідомили, що від народного депутата лунають такі ксенофобські шовіністичні висловлювання та ображають почуття одного з корінних народів, а саме кримських татар. Згідно з законом, корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

"Кива у своєму пості згадав і мусульман, а за інтереси й захист мусульман України відповідаю я. Тож вважаю, що пан народний депутат Ілля Кива мусить вибачитися і перед кримськотатарським народом, і перед мусульманами України за таке висловлювання", – переконаний Ісмагілов.

Але таке вибачення мусить бути перед всім народом України, бо він поставив фактично питання про повалення державності, про повалення України", – наголосив він.

І додав, що такі резонансні заяви мають передати до прокуратури та суду.