Шейх Ахмед Тамім пояснив, що є проблема з практичною відсутністю контролю за літературою радикального змісту, а, отже, і легким доступом до неї для будь-якого громадянина.
Голова Духовного управління мусульман, муфтій України Шейх Ахмед Тамім пояснив, що широке розповсюдження і легкий доступ до літератури радикального змісту рано чи пізно може вплинути на свідомість і мислення людей. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Урядовій кур’єр», інформує УНІАН.
«Дехто може це використати, особливо коли у людини є соціальні, політичні, економічні образи. Тож така людина може потрапити під вплив різних течій, що діють як під гаслом релігії Іслам, так й інших вірувань», - пояснів муфтій України. «Кілька років спостережень дають змогу говорити, що є певна частина молоді, яка сприймає ідеї Ісламу виключно з радикальної точки зору. Такі люди об’єднуються у групи, створюючи мікросуспільства, не контактуючи з теологами чи духовними лідерами. Небезпека є, і коли-небудь це може спричинити конфлікт», – зазначив він.
«Маючи серйозну фінансову підтримку, різні політико-релігійні організації тиражують і безкоштовно розповсюджують літературу радикального та екстремістського змісту. Ці книжки можемо знайти у багатьох бібліотеках, а радикальне бачення Ісламу широко розповсюджене в Інтернеті. Тож люди, які хочуть ознайомитися з Ісламом, здебільшого потрапляють на такі джерела інформації. Звідси й виникають думки, що Іслам — це загроза, тероризм чи екстремізм. Але ж насправді це не так», - зазначив муфтій.
Шейх Ахмед пояснив, що одним із головних завдань ДУМУ є поширення істинних знань про Іслам та протистояння екстремістським ідеологічним течіям, що видають себе за іслам. Крім цього ДУМУ намагається контролювати літературу, що надходить до України, а також друкується в нашій країні, навчати мусульман істинного Ісламу.
«Наша позиція — працювати не лише з місцевими мусульманами, а й з усіма членами українського суспільства для виправлення суспільної думки про Іслам та протистояння екстремізму в усіх його проявах», – зазначив шейх.