Created with Sketch.

Мусульмани і юдеї святкують Новий рік

02.10.2016, 09:50

2 жовтня у мусульман і 3 жовтня в юдеїв починається Новий рік. За традицією, він наступає напередодні ввечері, після заходу сонця.

У мусульман починається 1438 рік. Свій початок ісламський календар Гіджра бере 16 липня 622 року нашої ери. У цей день, згідно з Кораном, відбулося переселення пророка Мухаммада і перших мусульман з священного міста Мекки в інше священне для мусульман місто Медину, яке розташоване в західній частині Півострова Саудівської Аравії.

У перший день нового року мусульмани всього світу обов'язково читають в мечетях Коран і проповідь про переїзд великого пророка Мухаммеда.

В основі Гіджри лежить місячний річний цикл. Мусульманський календар побудований тільки на зміні місячних фаз. Тому він є чисто місячним. Дванадцять місячних місяців складають місячний рік, що, за наближеними підрахунками, дорівнює 354 добам. А оскільки справжня тривалість місячного місяця не 29,5 днів, а трохи більше, то і тривалість місячного року дорівнює не 354 дням, а 354,367. Оскільки це не ціле число, то неминуче виникає проблема високосів, тобто чергування простих років, що містять 354 дні, і років подовжених — по 355 днів.

Мусульманський рік не прив'язаний до сезонів, місяці мігрують по всіх порах року, у результаті чого початок року, наприклад, може припадати на літні місяці, а через деякий час — на зимові.

Перший місяць Мухаррам — священний або ж у перекладі з арабської мови "заборонений", протягом якого Аллах забороняє будь-які війни, конфлікти і кровну помсту. Від того, як мусульманин проведе місяць Мухаррам, залежить весь його майбутній рік. Згідно з Кораном, Мухаррам – це час для богослужіння і покаяння.

Перший місяць Нового року за календарем Гіджра – час обов'язкового посту для всіх мусульман. Тобто заборонено те, що може відволікати від покаяння і служіння Аллаху. Однак, слід зазначити, що всі ці заборони діють лише до заходу сонця. Піст починається знову з приходом нового дня.

Мусульманський новий рік зобов'язує мусульман поставити на святковий стіл сім продуктів, назва яких починається з арабської літери "сін":
Сабзех - пророщені паростки сочевиці або пшениці (через 13 днів його кидають у річку)   
Саману - пудинг з пророслої пшениці з цукром (символізує нове життя)
Сіб - яблуко (символ здоров'я і краси)
Сенджед - плід лотосу висушений (символ любові)
Сір - лікувальний часник
Сомак - ягоди червоного кольору (символ перемоги добра над злом)
Серкех - оцет (уособлення терпіння і мудрості)

Рош га-Шана (іврит, букв. „голова року”) – єврейський Новий рік, що святкується в перший і другий дні місяця Тішрей (тішрі) за єврейським календарем (випадає на вересень–жовтень). Цьогоріч це свято юдеї відзначають 3-4 жовтня. Цими днями днями починається 5777 єврейський рік.

У ТаНаХ (сукупність Тори, Пророків, Писання) за перший місяць року вважається весняний місяць Авів, пізніше названий Нісан, коли євреї вийшли з Єгипту. Свято ж першого дня сьомого місяця Тішрей назване днем „священних зборів”, коли належить не працювати, сурмити в труби і здійснювати жертвоприношення. Свято спочатку тривало один день, згодом – два. Рош га-Шана належить до найбільш важливих єврейських свят.

Згідно з єврейською традицією, в цей день віруючі пригадують сотворіння світу та людини і аналізують, як вони прожили рік, що минув. Чи було це життя достойним. І що очікує їх далі.

Детальніше про це свято читайте у статті РОШ-ГА-ШАНА — ЄВРЕЙСЬКИЙ „ГОЛОВНИЙ” НОВИЙ РІК

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46