У дні святкування незалежності України мусульмани Києва традиційно проводять щорічний фестиваль східної культури East Fest. Цього року для заходу є ще один важливий привід — Курбан-байрам, який послідовники ісламу відзначають протягом чотирьох днів, починаючи з 21 серпня.
У дні святкування незалежності України мусульмани Києва традиційно проводять щорічний фестиваль східної культури East Fest. Цього року для заходу є ще один важливий привід — Курбан-байрам, який послідовники ісламу відзначають протягом чотирьох днів, починаючи з 21 серпня.
Фестиваль відбудеться 25 серпня на базі Ісламського культурного центру, організовують його активісти ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» із залученням посольств країн Сходу, національних земляцтв, діаспор і культурних центрів. Мета організаторів — познайомити киян і гостей української столиці зі східною культурою, традиціями, звичаями, художньо-прикладним мистецтвом і народною творчістю.
Не випадково дата проведення приурочена і до Курбан-байраму, і до дня народження держави, адже послідовники ісламу — органічна складова українського суспільства, більшість із них — громадяни нашої країни, що народилися, виросли і реалізували себе саме тут. І саме в поліетнічній Україні існує найбільш сприятлива атмосфера для міжрелігійного миру та злагоди, налагодження міжкультурного і міжконфесійного діалогу, взаємоповаги і співпраці.
— Незнання породжує недовіру, недовіра — побоювання і неприйняття. Ближче знайомство допомагає позбутися упередженого ставлення до людей іншої національності або до послідовників іншої, ніж наша, релігії, подолати агресивне відторгнення чужих звичаїв і традицій, — каже представник Ісламського культурного центру м. Києва Олег Гузик. — У процесі святкової атмосфери фестивалю, безпосереднього і неформального спілкування, відкриваючи для себе нове, людина не просто поповнює скарбничку своїх знань, а отримує підкріплене позитивними емоціями розуміння загальних для всього людства рис — прагнення до краси, затишку; знайомство ж із світоглядними поглядами дозволить зрозуміти, що бар’єри між людьми — штучні.
У 2018 році гостей фестивалю очікують ознайомчі бесіди та лекції з історії та культури народів, які сповідують іслам, різноманітні майстер-класи, зокрема з розпису хною і пов’язування жіночого головного убору, покази кінофільмів, виставки-продажі виробів художньо-прикладного мистецтва, концертна програма. Мало хто відмовиться від дегустації страв національних кухонь, від участі в квестах, спортивних змаганнях, а дітвора із задоволенням вихлюпне всю свою невгамовну енергію на батутах і під час інших передбачених для найменших гостей фестивалю розваг.
І, звичайно ж, чарівна атмосфера східного базару з його різноманітністю, феєрверком фарб, ароматів, різноманітністю традиційних для тих чи інших країн ласощів, прикрас, посуду, убрань і косметичних засобів — хіба можна встояти і не придбати хоч щось на пам’ять? Наприклад, віртуозно написані рукою майстра-каліграфа вислови, адже крім глибокого сенсу написаного, арабська в’язь здавна виконує і декоративну функцію... Або кримськотатарську чи узбецьку авторську кераміку, традиційні жіночі прикраси, тканини і сукні, адже все це не просто товар, а справжнісінькі послання, що розповідають про естетичні погляди тих чи інших народів, про шановані ними цінності, про устрій життя.
Отже, Ісламський культурний центр запрошує зануритися в атмосферу Сходу 25 серпня за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25-а. Початок об 11:00, захід за планом триватиме до 17:00