Мусульмани Кременчука розповіли, як відзначають Рамадан

Мусульмани Кременчука розповіли, як відзначають Рамадан - фото 1
У мусульман всього світу триває священний період - Рамадан або Рамазан.  Це — місяць обов'язкового посту, є одним з п'яти стовпів ісламу.

Голова мусульманської громади «Іслам» міста Кременчука Олег Лазунін розповів "Кременчуцьцій газеті", як громада святкує Рамадан.

«Ми релігійна громада, ми не ведемо підрахунок людей, які до нас приходять, у Кременчуці нараховується десь понад тисячу мусульман. Сама ж громада заснована у 1998 році», - говорить О.Лазунін.

Мусульмани Кременчука розповіли, як відзначають Рамадан - фото 70508

 

Протягом місяця Рамадан правовірні мусульмани в денний час відмовляються від прийому їжі, пиття, куріння та інтимної близькості. Піст починається з початку світанку і закінчується після заходу сонця.

«Ціль посту – це духовне очищення або духовне піднесення людини. Мусульмани намагаються сіяти добро завжди і поклонятися своєму Творцю завжди. А коли настає Рамадан, то в цей місяць у мусульман ще більше розкриваються їхні хороші якості, підвищується духовність. І вони ще більше намагаються робити благо», - пояснює імам.

За словами Шейха Тагіра Таірова, аби без жертв, із задоволенням та користю провести Рамадан, головне – позитивно налаштуватися.

Мусульмани Кременчука розповіли, як відзначають Рамадан - фото 70509

 

«Якщо у людини є такі захворювання, через які не можна дотримуватися посту, то людина не дотримується його, а лікується. А коли здорова людина тримає піст, то від того, що відчуває спрагу і голод, то від цього її здоров’я не псується. А навпаки – у цей час іде очищення і здоров’я стає тільки кращим», - слова імама Т.Таірова.

Він розповів, що мусульманська громада Кременчукаа співпрацює з бібліотеками, художнімі закладами, музеями.

Речниця ісламського культурно-освітнього центру у Кременчуці Юлія Стадніченко розповіла, що прийняла іслам понад 6 років тому і вже всьоме відзначає Рамадан.

Мусульмани Кременчука розповіли, як відзначають Рамадан - фото 70511

 

«Зазвичай ми з родиною з великою радість чекаємо настання цього благословенного місяця. Ми прикрашаємо свої будинки, готуємо подарунки для своїх близьких для того, щоб іще більше радувати їх в цей місяць. Ми продумуємо меню для розговіння та для сухуру – це останній прийом їжі перед настанням посту», - розповідає Ю.Стадніченко.