Мусульмани відзначають свято весни – Новруз

20.03.2012, 17:25
Мусульмани відзначають свято весни – Новруз - фото 1
Новруз - мусульманське свято весни, свято весняного рівнодення. Весняне новорічне свято рівнодення Новруз, виникло в Хорасані понад 3 тисячі років тому, майже одночасно з виникненням землеробства, поширилося по всіх суміжних країнах.

Новруз.jpgНовруз - мусульманське свято весни, свято весняного рівнодення. Весняне новорічне свято рівнодення Новруз, виникло в Хорасані понад 3 тисячі років тому, майже одночасно з виникненням землеробства, поширилося по всіх суміжних країнах.

Коріння Новруза сягає в зороастризм. Навруз є найдавнішим землеробським святом, його походження пов`язане з виникненням землеробського календаря. Фірдоусі і Омар Хайям, який служив при дворі туркменського царя Мелик-шаха, пов`язували виникнення Новруза з іменами легендарних царів Джамшида, Каюмурса та інших. За стародавнім звичаєм, до настання Новруза люди повинні прибирати в будинках і навколо, розрахуватися з боргами. На святковий стіл складали круглі коржі з пшениці, ячменю, проса, кукурудзи, квасолі, гороху, сочевиці, рису, кунжуту і бобів.

В Новруз готують страви з семи, переважно рослинних, продуктів, найбільш відомою святковою стравою є сумаляк - страва з пророщених паростків пшениці. Також Новруз є початком року за календарем бахаї.

Дата святкування Новруза (варіанти: Навруз, Невруз; дослівно означає "новий день") - 20-21 березня - обрана невипадково, тому що вона припадає на весняне рівнодення, коли день зрівнюється з ніччю і весна остаточно вступає у свої права. Настає пора нових польових робіт, час турбот і надій хлібороба. Раніше момент настання Новруза визначався астрологами, людьми вельми престижної посади в середньовіччі. Зараз же їх змінили астрономи, які обчислюють дату приходу Новруза з точністю до хвилини. Про це інфорумє УНІАН-релігії.

Теги: #Новруз