На аукціоні продали борги Львівського автобусного заводу та заставу на монастир

20 квітня, 09:00
Суспільство
На аукціоні продали борги Львівського автобусного заводу та заставу на монастир - фото 1
Укрексімбанк продав права вимоги за кредитними договорами ЛАЗУ, у заставі якого перебуває Монастир кармелітів.

У середу, 17 квітня, Укрексімбанк на аукціоні продав свої права вимоги за кредитними договорами Львівського автобусного заводу. В переліку заставного майна також є Монастир кармелітів. Про це стало відомо з відповідного оголошення на майданчику державного підприємства Openmarket, повідомляє Твоє місто.

Зокрема, до переліку майна, що вказане як застава за кредитними договорами, входять об’єти на вул. Стрийській, 45 – приміщення головного корпусу заводу загальною площею 123,9 тис. м², а також об’єкти нерухомого майна загальною площею 14,7 тис. м². В числі останнього також є і комплекс Монастиря ордену кармелітів босих та костелу Матері Божої Шкаплерної на вул. Стрийській, 45, який постраждав у пожежі ще у вересні 2019 року.

Переможець аукціону, який зголосився сплатити 1 млн 744 тис. грн, отримає право вимоги за кредитними угодами, укладеними з Львівським автобусним заводом, договорами забезпечення за ними, та дебіторською заборгованістю, що виникла в процесі стягнення проблемної заборгованості після ліквідації підприємства.

Зауважимо, що назви компаній, які брали участь у тендері, на майданчику не оприлюднили.

Зазначимо, у 2020 році ТзОВ «Львівські автобусні заводи», яке перереєстрували у Кам’янську, що на Дніпропетровщині, визнали банкрутом.

Костел та монастир кармелітів босих збудували у 1938 році. Після Другої світової війни приміщення костелу використовувались як магазини та станція техосблуговування, а згодом костел перейшов у приватну власність у складі автобусного заводу. У 2018 році комплекс костелу із монастирем внесли у перелік пам’яток архітектури місцевого значення.