Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, за даними Чернівецької обласної військової адміністрації, 34 релігійні громади перейшли у підпорядкування Православної Церкви України.
Джерело: Релігійна правда
Та є громади на Буковині, в яких жодна парафія не змінила свого підпорядкування.
Так, відповідаючи на запит медіахолдингу С4, у Герцаївській міській раді зазначили, що на території громади є загалом 15 релігійних організацій, які підпорядковані УПЦ. Жодна з них від початку великої війни не змінювала своєї конфесійної приналежності.
Подібна ситуація склалася й у Кіцманській громаді. У відповіді на запит у міській раді вказали, що загалом мають 23 релігійні громади, з яких 13 підпорядковані ПЦУ, а 10 – УПЦ МП. Проте жодна з них до ПЦУ не перейшла.
У Мамаївській громаді є дев’ять парафій УПЦ МП. По одній із них є у селі Лужани, Глиниця, Коростувата, Драчинці, Нові Драчинці, Стрілецький кут та Новий Киселів. По дві – у Мамаївцях.
Жодна з парафій у Мамаївській громаді з лютого 2022 року не перейшла до ПЦУ. Проте, як йдеться у відповіді на запит, у листопаді 2022-го сільська рада направила звернення до начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, а також президент Володимира Зеленського щодо заборони діяльності московської церкви.
У Ванчиковецькій громаді також жодна церква з дев’яти зареєстрованих не переходила до Православної Церкви України. Відповідну інформацію журналістам С4 підтвердили у сільській раді у відповіді на офіційний запит.
У Герцаївській, Кіцманській, Мамаївській та Ванчиковецькій громадах храми та інше майно перебувають у власності релігійних громад.
Дещо інша ситуацію склалася у Кадубовецькій громаді. Там загалом діють сім релігійних організацій, які підпорядковуються УПЦ МП. У відповідь на запит медіахолдингу С4 у сільській раді розповіли, що з них лише одна парафія у селі Хрещатик торік перейшла до ПЦУ. Проте парафіяни продовжують богослужіння у приватному господарстві.
Втім, земельні ділянки решти парафій перебувають у власності територіальних громад сіл в особі сільської ради. З 2014 року ці релігійні організації мають право постійного користування земельними ділянками.