На Черкащині згоріла дерев’яна будівля чоловічого монастиря УПЦ МП

До рятувальників 10 жовтня надійшло повідомлення про те, що на території Онуфріївського чоловічого монастиря у селі Чубівка Черкаського району виникла пожежа в одній із будівель.

.Про це повідомила пресслужба УДСНС України в Черкаській області.

На Черкащині згоріла дерев’яна будівля чоловічого монастиря УПЦ МП - фото 59830

 

Зазначається, що до приїзду співробітників ДСНС вогонь повністю охопив дерев’яну споруду, розміром чотири на вісім метрів.

Над ліквідацією пожежі працювали рятувальники першої Державної пожежно-рятувальної частини, місцева пожежна команда села Леськи та відділення реагування на надзвичайні ситуації.

Крім того, вогонь повністю знищив дерев’яну споруду. Причиною пожежі стало необережне поводження із вогнем. Винуватця події нині встановлюють.

Додамо, на сьогоднішній день це чи не єдиний великий чоловічий монастир у Черкаській області. У 1995 р. розпочалося активне відновлення монастиря та реставрація Онуфріївської церкви.

Особливістю цього монастиря є те, що на його території знайдені печери і підземна церква святого Миколая. У 1996–2000 р. печери ретельно вимили і почистили від наносного ґрунту, а черкаські археологи ґрунтовно їх дослідили, з'ясувавши протяжність печер загальною довжиною понад 70 м. За переказами, Онуфріївський монастир мав підземне сполучення з Холодним яром, до якого майже 15 кілометрів. Ченці планують укріпити підземні ходи цегляною кладкою і спорудити дзвіницю. В обителі тепер будуються келії, готується готель для приїжджих туристів, оновлено монастирський сад, поступово почало відновлюватися його господарство.