На Чернігівщині у храмі, який окупанти зробили катівнею, тепер звучать молитви

31 січня, 12:20
Суспільство
На Чернігівщині у храмі, який окупанти зробили катівнею, тепер звучать молитви - фото 1
Після деокупації Чернігівщини рятувальники проводили розмінування, зокрема й у храмі Вознесіння Господнього в Лукашівці, який належав до Московського Патріархату і який окупанти використовували як свій штаб та склад. Окрім боєприпасів, понівечених куполів з хрестами, сміття, що залишили російські військові, тут виявили й тіла загиблих і закатованих місцевих мешканців.

Переживши в березні три тижні російської окупації, релігійна громада села Лукашівка влітку прийняла рішення перейти до Православної Церкви України. Нинішній настоятель храму – священик з Чернігівської Катеринки Сергій Зезуля, передає «Волинь».

На Чернігівщині у храмі, який окупанти зробили катівнею, тепер звучать молитви_1

День 22 березня, коли стародавня сільська церква – пам’ятка кам’яної архітектури початку ХХ століття – згоріла всередині й зазнала серйозних пошкоджень зовні, місцеві жителі описують коротко: «Кілька годин рвалися снаряди. Туди-сюди літало. Там почалася детонація боєприпасів…».

Та попри все, святиня – свідок російської навали на Чернігівщину – встояла. На щастя, стіни, півтораметрові завтовшки, здебільшого вціліли. Хоча зрозуміло, що відновлення потребуватиме не лише значних коштів, а й залучення професійних реставраторів.

Вознесенська церква, спочатку як дерев’яна споруда, була зведена 1781-го. На початку ХХ століття її перебудували на цегляну в стилі єпархіальної архітектури, хрещату у плані, з двоярусною дзвіницею над входом. За радянських часів храм використовували як склад. Богослужіння в ньому відновили 1988 року, до останнього часу він належав до Московського Патріархату.