Created with Sketch.

На депутатів «тушок» чекає Божа кара, - священнослужителі про новий парламент

11.12.2012, 13:18

Представники трьох традиційних українських Церков вважають, що порушення клятви, даної на Біблії, зокрема, народними обранцями, призведе до невідворотного покарання Господнього.

Представники трьох традиційних українських Церков вважають, що порушення клятви, даної на Біблії, зокрема, народними обранцями, призведе до невідворотного покарання Господнього.

Як пояснили «Коментарям» священнослужителі, на можливих перебіжчиків з «Батьківщини», які свого часу публічно заприсяглися на Біблії у вірності опозиції, чекає за результатами Божого суду невідворотне Господнє покарання за тяжкий гріх клятвопорушення. Врятувати від геєни вогненної народних обранців зможе тільки покаяння та сповідь, та й то в разі повного і щирого усвідомлення провини.

В УПЦ КП, зокрема, вважають клятвопорушення тяжким гріхом і закликають перш ніж порушити клятву, подумати про відповідальність не лише перед суспільством та законом, але й перед Богом.

«Людські закони можуть і не подіяти, а правосуддя Боже невідворотне і перед судом Божим постануть всі. Тому за належне виконання своєї обіцянки Господь винагородить, а за неналежне виконання, відповідно, буде накладено Богом покарання», - заявив «Коментарям» прес-секретар УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, УПЦ КП з розумінням ставиться до публічних присяг на Святому Письмі, хоча «краще б цього було не робити».

«Законодавчо обряд складання присяги на Святому Писанні в Україні ніяк не закріплений, хоча Конституція в преамбулі каже, що депутати складають її, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом», - зазначив прес-секретар УПЦ КП, додавши, що в разі ж скоєння клятвопорушення, аби спокутувати свою провину, потрібно усвідомити вчинення гріха, покаятися перед Богом, «покласти собі на серце тверде бажання більше так не робити, і виправити те, що можливо виправити».

У Московському Патріархаті, в свою чергу, вважають, що повеління Христа не клястися цілком конкретне і має дотримуватися буквально. Так, прес-секретар УПЦ (МП) протоєрей Георгій Коваленко, зазначив: «У Священному Писанні написано конкретно, тобто Христос дає конкретне веління: «Ніхто не кляніться, ні небом, ні землею, ні іншою якою клятвою. Буде вам так - так, ні - ні, все інше від лукавого».

«У цьому сенсі в Церкві не існує традиції клятв, і Церква ніколи не виступає посередником під час укладання між людьми якихось договорів... З іншого боку, Церква не заперечує, коли правителі присягають на Євангелії, оскільки це вже частина традиції. Не судіть, та не судимі будете», - підсумував отець Георгій.

«Клятва договір не рятує, якщо наміри нечисті. Церква виступає моральним авторитетом, а не визначає, хто правильно чи неправильно вчинив», - підсумував він.

В УГКЦ закликають усіх вірних дуже серйозно ставитися до присяги на Євангелії, а якщо сталося клятвопорушення, то важливо відшкодувати можливий збиток.

«Потрібно бути дуже відповідальним, коли щось обіцяєш перед Богом. Краще не пообіцяти, але виконати, ніж пообіцяти і не виконати», - заявив прес-секретар УГКЦ отець Ігор Яців.

Говорячи про порушення клятви, даної на Святому Писанні, отець Ігор підкреслив, що «це тяжкий гріх, за який необхідне відповідне каяття». «Перше – це каяття, друге – сповідь, третє – це виконання накладеної священиком-сповідником спокути. І тут є важливий момент – якщо йдеться про порушення присяги, внаслідок якої хтось постраждав матеріально, тоді необхідно відшкодувати завдані збитки. Виконавши все це, людина спокутує свій гріх», - пояснив священик.

Читайте також
Світові РПЦ готова кинути на війну понад тисячу священнослужителів
Вчора, 17:26
Суспільство СБУ закликає громадян дотримуватися заходів безпеки під час Великодня
Вчора, 17:01
Суспільство Єромонах Унівської лаври УГКЦ зібрав 1,5 млн. грн на дрони для воїнів ЗСУ
Вчора, 16:09
Світові У Кельні відбувся VIII Католицький саміт у справах біженців
Вчора, 15:30