На Донеччині обстрілом росіян понівечений Свято-Георгієвський храм, якому 200 років

На Донеччині обстрілом росіян понівечений Свято-Георгієвський храм, якому 200 років - фото 1
Одну з найдавніших споруд Донецької області, двохсотрічну Свято-Георгієвську церкву потрощила російська ракета. Село Олександро-Шультине, де розташований храм, армія РФ обстріляла вночі 4 вересня. Святиня входила до туристичного маршруту Костянтинівської громади.

Дах і куполи зруйновані, у стінах тріщини, вікна вибиті, ікони потрощені, хрест зігнутий — це наслідки влучання російської ракети у Свято-Георгіївський храм в селі Олександро-Шультине, що поблизу Костянтинівки на Донеччині.

"Вночі, близько другої години був обстріл села. Було влучання в церкву. Постраждалих, на щастя немає, але сильно пошкоджена сама споруда", — повідомив Суспільному Донбас начальник Костянтинівської МВА Олексій Рослов.

Церква була збудована в 1822 році. Це одна з найдавніших споруд в Донецькій області, розповіла директорка Костянтинівського краєзнавчого музею Рита Карпова. Але статус історичної пам'ятки релігійна споруда не мала. Храм входив до туристичного маршруту Костянтинівської громади.

На Донеччині обстрілом росіян понівечений Свято-Георгієвський храм, якому 200 років - фото 120487

"Засновник цієї церкви Петро Котляревський. Відомий полководець в Російській імперії. Купол у неї був зруйнований в радянські часи, і вона довго була без куполів. Потім полагодили та в купол увійшли складові золота", — розказала директорка Костянтинівського міського краєзнавчого музею.

Наразі в Олександро-Шультиному залишається десять людей, вони живуть у підвалах через постійні обстріли, додав Олексій Рослов. До повномасштабного вторгнення в селі було 107 мешканців.