На Гаїті вибухом поранило єпископа

22 лютого, 10:20
Світові
На Гаїті вибухом поранило єпископа - фото 1
Місяць тому він пропонував себе як заручника за викрадених черниць.

Вибух стався у столиці Гаїті, Порт-о-Пренсі. Постраждав єпископ П’єр-Андре Дюма, ординарій Анс-а-Вео і Мірагоана. Про цю подію повідомляє Конференція єпископату Гаїті, пише CREDO.

Із заяви випливає, що вибух стався під час перебування єпископа у столиці; стан пораненого стабільний.

«Ввіряємо його вашим ревним молитвам про швидке повернення до здоров’я», — пише єпископат Гаїті.

Вибух, від якого постраждав єпископ Дюма, це один із проявів наростання політичної, суспільної та економічної кризи, яких ця країна зазнає від часу, коли вбили президента Жовенеля Моїза — 7 липня 2021 року. 11 лютого гаїтянські єпископи «рішуче закликали» Аріеля Анрі — прем’єра країни, — щоб розглянув вкрай серйозну ситуацію, пов’язану з нинішньою хвилею насильства, і прийшов до «мудрого рішення» мирно передати владу «легітимним лідерам, яких обере народ» шляхом виборів.

Після замаху на президента Анрі скористався ситуацією і захопив управління країною, попри гостру критику зі сторони різних частин громадянського суспільства. Формально він став виконувати функції прем’єр-міністра 20 липня 2021 року.

Єпископи висунули Аріелю Анрі звинувачення у порушенні прав людини і назвали його «вони назвали його «небезпечним шахраєм, який здійснює повну обманів диктатуру» і «незаконно перебуває при владі».

Про єпископа Дюма багато говорилося місяць тому, коли він запропонував себе у заручники взамін за звільнення викрадених черниць. Сестер зі Згромадження св. Анни гангстери викрали 19 січня; 24 січня їх відпустили на свободу.

Теги: #Гаїті