На Харківщині судили чоловіка, який закликав спалювати мечеті та Корани

Суд - фото 1
Суд
На Харківщині суд притягнув до відповідальності 46-річного П. за ч. 1 ст 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

Про це повідомляє Інформаційний портал Харківської правозахисної групи.

10 січня 2020 року цей чоловік «у себе вдома за допомогою комп’ютера та принтера виготовив листівки формату А4 друкованим текстом у кількості 8 штук, які за своїм змістом порушують передбачені ст.ст. 24, 26 та 35 Конституції України особисті права та свободи осіб, які сповідують іслам та містять ознаки розпалення міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, - йдеться у в Єдиному державному реєстрі судових рішень, - Після цього, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, з метою доведення змісту вказаної листівки до населення м. Куп’янська Харківської області, наклеїв зазначені листівки на дошках оголошень по вул. Студентській в м. Куп’янську, внаслідок чого вони стали доступними необмеженому колу відвідувачів та мешканців м. Куп’янська».

Засуджений П. є громадянином України, 1974 року народження, має середню освіту, розлучений, не працює, «в силу ст. 89 КК України раніше не судимий» (погашена судимість).

У своїй «прокламації» він звертався російською мовою до «православних куп’янчан» та закликав їх боротися з «засиллям мусульман», спалювати «мечеті та Корани». При цьому радив: «Вспомните историю, не зря Сталин И.В. этих (далі йде дуже образливе висловлювання) – мусульман, грузил в вагоны и вывозил как скот в Сибирь». І наприкінці скликав об’єднуватися й «відстоювати православну віру та нашу землю від мусульман» – мовляв, «від них усе зло».

Про причини, які спонукали безробітного куп’янчанина так сильно зненавидіти мусульман, не відомо. Щоправда, адвокат сказала знехотя: «Мій клієнт – людина бідна. Спочатку говорив, що йому нібито дали листівки, заплатили гроші, він і поширив».

Проте це не завадило підозрюваному укласти з прокурором й за участі захисника угоду про визнання винуватості. Як зазначено у вироку, обвинувачений «щиро розкаявся та сприяв під час досудового розслідування розкриттю злочину».

Вочевидь тому судове рішення не було суворим: вироком Куп’янського міськрайсуду Харківської області громадянина П. було визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України та призначено «узгоджене покарання у виді обмеження волі на строк 3 роки без позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю».

До того ж, вирішено звільнити П. від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

За даними судової статистики України, за 2019 рік кількість судових справ за статтею 161 КК України становила 9, а осіб, провадження щодо яких перебували в суді, – 10. З них засуджено минулого року 4 особи в 4 справах. Натомість, 6 проваджень на кінець року ще тривали.