На Херсонщині пастор тримав «реабілітаційний центр» з десятками людей, які працювали на нього, - Нацполіція

19 травня, 11:45
Держава
На Херсонщині пастор тримав «реабілітаційний центр» з десятками людей, які працювали на нього, - Нацполіція - фото 1
Нацполіція Херсонської області та Управлінні Служби безпеки України на Херсонщині заявила про викриття у Генічеському районі Херсонської області незаконного реабілітаційного центру, де утримували десятки людей з наркотичною та алкозалежністю.

Про це інформує Громадське.

На території «лікувального закладу» правоохоронці виявили кілька десятків людей (за даними Нацполіції близько 30, за даними СБУ ㅡ до 80). Там люди з алко- та наркозалежністю мали пройти курс лікування та реабілітації, але замість медичної та психологічної терапії безоплатно працювали на організаторів.

За даними слідства, директором центру є місцевий мешканець ㅡ пастор однієї з церков. Він заманював людей на «лікування» разом зі спільником, який мешкає на території тимчасово анексованого Криму.

Так, за даними СБУ, серед «пацієнтів» центру на Херсонщині були люди з інших регіонів України, зокрема і з тимчасово окупованого Криму.

Мешканців центру залучали до господарських робіт на будівництві та по господарству. Окрім того, пастор мав власний цех з ремонту меблів, де також працювали «пацієнти». Гроші за їхню роботу злочинці привласнювали собі.

18 травня правоохоронців провели обшуки, де вилучили документацію щодо людей, які «лікувалися» у центрі, мобільні телефони, паспорти, документи та чорнові записи.

Наразі правоохоронці порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 149 ККУ (торгівля людьми). Сакція цієї статті передбачає позбавлення волі на термін до 12 років.