На Хмельниччині пожежа знищила старовинну дерев'яну церкву

18 квітня, 08:50
Суспільство
Пожежа у храмі Різдва Божої Матері у селі Баговиця - фото 1
Пожежа у храмі Різдва Божої Матері у селі Баговиця
Джерело фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області
За попередньою інформацією, старовинна дерев’яна церква зайнялася внаслідок підпалу. Подібні храми на сьогодні – рідкість на Поділлі, зазначають науковці.

Пожежа у храмі Різдва Божої Матері у селі Баговиця, що у Кам’янець-Подільському районі, виникла 16 квітня о 20:54. На час прибуття перших вогнеборців (всього до ліквідації займання їх було залучено 15 на 5 одиницях техніки) вогонь повністю охопив будівлю церкви на площі майже 180 кв. м., — повідомляє сайт Поділля News.

Як зазначають рятувальники, швидкому поширенню вогню сприяли пізній час повідомлення, дерев’яні конструкції будівлі та значна відстань до населеного пункту (15 кілометрів).

Пожежа у храмі - фото 70759
Пожежа у храмі
Джерело фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

Як йдеться в інформаційному зведенні ГУ ДСНС у Хмельницькій області, вогонь повністю знищив будівлю.

Причини пожежі та збитки встановлюються. Попередньо у надзвичайників повідомляли, що храм міг загорітися внаслідок підпалу.

Храм станом на вересень 2013 року - фото 70758
Храм станом на вересень 2013 року
Джерело фото: castles.com.ua

Згоріла церква у селі Баговиця була збудована орієнтовно у 1864-1868 роках.

На цьому місці у XVIII ст. стояв величний храм Унійної Церкви — добудований у 1748 р., йдеться на сайті “Замки та храми України”. Після російської окупації Поділля і ліквідації тут унії храм спочатку зробили православним, а потім розібрали. Новий храм збудували у типовому синодальному стилі і за описами краєзнавців, він був спочатку п'ятиверхим.

Наступного після пожежі дня - фото 70757
Наступного після пожежі дня
Джерело фото: castles.com.ua