Created with Sketch.

На Хмельниччині римо-католики коронували ікону Летичівської Богородиці

08.07.2013, 12:08

У Летичеві, що на Хмельниччині, 6 липня римо-католики коронували ікону Матері Божої папськими коронами. На урочистості, приурочені до цієї події, зібралося кілька тисяч вірян.

У Летичеві, що на Хмельниччині, 6 липня римо-католики коронували ікону Матері Божої папськими коронами. На урочистості, приурочені до цієї події, зібралося кілька тисяч вірян.

На відпуст до Летичева, як інформує інтернет-видання CREDO, приїхали три єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ в Україні, які у співслужінні із близько сотнею священиків відслужили Літургію.

Коронація ікони Летичівської Богородиці відбулася після проповіді, яку виголосив єпископ Ян Нємєц. Ще на початку Меси ікону урочисто занесли на сцену польового вівтаря, а поруч з нею на підставці знаходились пласкі позолочені корони, які 29 травня у Ватикані освятив Папа Римський Франциск.

Прочитавши спеціальну молитву, єпископ-ординарій Кам’янець–Подільської дієцезії Леон Дубравський встановив корону на зображення Дитятка Ісуса на руках у Марії, а потім на Богородиці.

Урочиста Меса закінчилась процесією з Пресвятими Дарами та з вже коронованою іконою вулицями Летичева.

Як пояснив канцлер дієцезії о.Віталій Воскобойнік, коронація ікони не є визнанням її чудотворності, адже для цього потрібно пройти довгий шлях, пов’язаний з фіксацією та детальним дослідженням зцілень чи інших чудес, які відбулись за посередництвом Діви Марії перед цією іконою. Натомість коронація ікони Богородиці вказує загалом на Діву Марію, як на Царицю Неба і Землі та говорить про особливу пошану, яку цей образ має у вірних.

«Оригінал цієї ікони у 20-му сторіччі був вивезений до Польщі. Існує домовленість між державами, згідно з якою вивезене майно залишається на території тієї держави, де воно знаходиться. Але ця ікона, яку ми маємо, ця копія вже теж намолена. Вона здійснила перегринацію по усіх парафіях нашої дієцезії, — розповів CREDO єпископ Леон Дубравський, — протягом стількох років люди приходять у Летичів, моляться біля неї, тому ми звернулися до Папи Римського і він дав дозвіл на коронацію і освятив ці корони».

Довідка: ікона Летичівської Богородиці (Цариця Поділля та Волині) - одна з найкращих копій ікони Salus populi Romani. Дата виконання копії остаточно не визначена, але все вказує на початок XVI століття. Автор, який майстерно написав її олійними фарбами, невідомий.

У 1606 році домініканські монахи, які оселилися у Летичеві наприкінці XIV століття, принесли з Ватикану копію ікони з Базиліки Святого Петра в Ватикані, яку подарував домініканцям Папа Климент VII.

Існує багато переказів про чуда за посередництвом Летичівської Богородиці. Найбільш відоме з них, чудо, коли Марія попередила гетьмана Станіслава Ревера-Потоцького під час сну про наближення нападу татар на військо. А 235 років тому тодішній адміністратор дієцезії здійснив коронацію ікони.

З того часу ікона кілька разів вивозилась з Летичева. І сьогодні у Святині висить копія ікони, привезеної до міста понад 400 років тому. Оригінал знаходиться у Любліні (Польща), куди ікону вивезли на тимчасове сховище ще у 1945 році.

Читайте також
Суспільство Путінська “мирна угода” передбачала захист інтересів УПЦ МП
Сьогодні, 14:35
Суспільство На ТОТ Херсонщини аграрний бізнесмен став співзасновникам релігійної організації РПЦ
Сьогодні, 14:06
Суспільство На Харківщині судили чоловіка, який видавав себе за ченця і виманював гроші
Сьогодні, 13:36
Суспільство На Волині мобілізували священика УПЦ МП
Сьогодні, 13:07