На Хмельниччині ще одна парафія УПЦ МП приєдналась до ПЦУ

На Хмельниччині ще одна парафія УПЦ МП приєдналась до ПЦУ - фото 1
23 березня жителі села Шекеринці на сході села більшістю голосів вирішили приєднатися до Православної Церкви України.

Про це повідомив священик Володимир Ковальчук.

Церковна громада с. Шекеринці звернулася до єрарха ПЦУ єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла, з проханням прийняти їх до складу Хмельницької Єпархії Православної Церкви України.

Раніше на Хмельниччині до ПЦУ з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну перейшло десять парафій УПЦ МП. Нинішня громада стала одинадцятою.

ДФУ повідомоляє, що через агресію росії православні парафії сіл Олексіївка, Пилява, Миколаївка (Старосинявської ОТГ) Ізяславського району Хмельницької області прийняли рішення покинути УПЦ Московського Патріархату і приєднатись до Православної Церкви України.

“Від сьогодні козацькі села Старосинявського благочинного округу: Олексіївка, Пилява, Миколаївка в Помісній Церкві – УПЦ ( ПЦУ). Вітаємо братів і сестер у Христі українців в лоні Помісної Української Православної Церкви! Сьогодні вперше в цих храмах пролунала молитва за Україну та її христолюбиве військо рідною українською мовою!”, — повідомив 22 березня у Фейсбуці священник ПЦУ Олег Макаровський.

Нагадаємо, на Хмельниччині священники УПЦ МП звернулись до свого єпископа з проханням про автокефалію. Також на Старокостянтинівщині Хмельницької області про вихід з московського патріархату оголосив настоятель Свято-Андріївського храму міста Старокостянтинова отець Єрмоген.

22 березня на Хмельниччині у селі Вербородинці ще одна парафія УПЦ московського патріархату приєдналась до Православної Церкви України. Священник УПЦ МП не забажав підтримати парафіян і залишився в Московському Патріархаті.

Також за перехід до ПЦУ на Хмельниччині 15 березня з ініціативи жителів села Двірець Ізяславського округу Хмельницької області відбулись збори релігійної громади. На цих зборах було прийнято рішення про перехід релігійної громади Свято-Хресто-Воздвиженського храму УПЦ МП у Православну Церкву України. Священник УПЦ МП відмовився підтримати парафіян.

Крім цього на Хмельниччині одразу дві парафії УПЦ МП в селах Вишневе і Брикуля покинули церкву окупанта, приєднавшись до ПЦУ. Також до ПЦУ приєднались парафії у селі Воронківці та Добрин.