• Головна
  • Новини
  • На Івано-Франківщині на місці згорілого історичного освятили новий храм...

На Івано-Франківщині на місці згорілого історичного освятили новий храм

19.10.2015, 16:34
На Івано-Франківщині на місці згорілого історичного освятили новий храм - фото 1
Новозбудований храм цікавий тим, що спорудили його на місці стародавнього, збудованого в 30-х роках минулого століття і який вщент згорів у березні 2014 року.

Дора_1.jpgexklusiv.gifНовозбудований  храм цікавий тим, що спорудили його на місці стародавнього, збудованого в 30-х роках минулого століття і який вщент згорів у березні 2014 року.

Церква пророка Іллі на території монастиря студитів була улюбленим місцем паломництва багатьох вірян, адже тут свого часу служив відомийієромонах отець Порфирій, який допомагав всім молитвою. Маємо чимало прикладів зцілень його молитвами – душевних та тілесних недуг та проблем.

15 березня минулого року,  з невідомих досі причин, храм в Дорі врятувати від пожежі не змогли. Хоча намагалися зробити все можливе монахи, мешканці та пожежники.

Версій пожежі багато, але як все було –  досі не з’ясовано.

Отже, спільними зусиллями монахів, мирян, доброчинців, на місці втраченої церкви постала нова.

 Новий храм  на честь пророка Іллі спроектував  Роман Сулик зі Львова.

Церква як і попередня – з дерева, збудована без єдиного цвяха, але розміщена трішки в іншому місці – далі від дороги. Так безпечніше і зручніше. Також вона значно більша за розмірами.

Дора_2.jpg

«У церкві залишилося встановити лише іконостас, але всі основні будівельні роботи вже завершені. Є Пристіл, тетрапод, проскомидійник, боковий столик. Церква вже обігрівається – є підігрів підлоги, – розповів кореспондентці РІСУ Наталі Палій координатор будівництва нового храму брат Мирон. – Отже богослужіння вже розпочинаємо і будемо провадити регулярно, як було завжди».

18 жовтня відбулося урочисте освячення нового храму пророка Іллі в Дорі. Зібралася чимала кількість прочан. Чин освячення очолив владика  Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ.

Участь в урочистій Літургії-осяченні також взяли митрополит Тернопільський УГКЦ Василій, Івано-Франківський Володимир, які вітали всіх з відкриттям нової святині.

Дора_3.jpg

«Дуже добре, що у нас збудували таку гарну церкву, –  каже парафіянка пані Марія. – Адже цілу минулу зиму ми мерзли під час богослужінь та, головне, що зусиллями людей її відбудували. Дякуємо і Богові за таку ласку, що допоміг нам відновити наш храм».

Багаточисленні молитви подяки лунали недільного дня в Дорі протягом декількох годин. Всі, хто був біля храму Пророка Іллі, отримали благословення, окроплення свяченою водою, благословення від владик та отців.

Новий храм запрошує прочан в улюблене намолене місце – в Дору.