Created with Sketch.

На Івано-Франківщині підвели підсумки діяльності соціальних і благодійних організації архиєпархії УГКЦ

06.04.2023, 14:17

Антикризовий координаційний центр Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, благодійницькі фонди і структури 4 квітня в звітували про свою волонтерську діяльність за понад рік активної фази війни.

Ще 24 березня 2020 року, з благословення митрополита Володимира Війтишина, при Івано-Франківському архиєпархіальному управлінні було створено Координаційний центр швидкого реагування на виклики, зумовлені небезпекою поширення COVID-19.

А за два роки, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, на другий день війни, було створено гуманітарний центр соціальної підтримки для подолання нових викликів, які постали перед українським суспільством у зв’язку з розгортанням бойових дій.

Як стверджують організатори центру — від першого дня свого існування ця структура на чолі з митрополитом розпочала підтримку людей у потребі, яку надають і до сьогодні. До її роботи були залучені працівники архиєпархіального управління, священнослужителі, семінаристи, волонтери.

Діяльність центру була зосереджена на таких напрямках: організація проживання та харчування вимушених переселенців (наприклад, у будинках архиєпархії проживало та харчувалося 1070 внутрішньо переміщених осіб), підтримка у потребі людей, які попри жахіття війни залишилися на Сході України. Зокрема, було передано 8240 найменувань допомоги загальною 310 тонн.

При Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки» потребуючі ВПО отримували безкоштовну медичну допомогу.

Також за 2022 рік військовослужбовцям було передано 18 транспортних засобів спеціального призначення — це карети швидкої допомоги, вантажні авто, пікапи та реанімобілі. Крім того, вже в перші тижні війни, з-закордону було доставлено чималу кількість бронежилетів та інших засобів індивідуального захисту для військовослужбовців.

У гуманітарному центрі підрахували, що допомога була надана загалом на суму 73 766 361 грн.

За 2022 рік до допомоги потребуючим долучилися 305 волонтерів. «Дяка митрополиту Володимиру за те, що нас зібрав і дав зробити все необхідне, бо якби не такий генераторний поштовх то і половину зроблено не було би, — наголошує отець Віталій Максимів з Антикризового центру. – завдяки гуманітарному фонду нашого центру, відчули себе частиною перемоги, якої очікуємо. В цьому році наша діяльність продовжується, обрані усі необхідні пріоритети».

Від початку повномасштабного вторгнення "Карітас" Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ надав допомогу для людей у потребі на суму 79 437 973 грн. Левова частка цих коштів пішла на покриття продовольчих та гігієнічних потреб і на щоденні благодійні обіди, — повідомляють у фонді.

Це також грошові гранти для оренди житла, забезпечення літнього оздоровлення дітей, допомога у рамках програми «Гроші на захист» і щорічної акції «Перший портфелик» для школярів.

Допомога від "Карітасу" включала засоби догляду, ліки, реабілітаційне обладнання для найбільш потребуючих, забезпечення дровами будинки, які не мають газового постачання.

Благодійний фонд надав гранти «Гроші за роботу», а також забезпечив функціонування соціальних пралень.

При "Карітасі" також діє «Простір дружній до дитини», де протягом року волонтери організовували різноманітні заходи.

«До деокупованих територій ми передавали гуманітарні вантажі через «Карітаси», які там працюють — допомагали тим людям, які залишилися і потребують допомоги», — каже директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ отець Володимир Чорній.

Також фонд надає психологічну допомогу жертвам війни, родинам загиблих воїнів і тих, хто захищає нас досі, навчає переселенців з зон бойових дій засобів протидії торгівлі людьми, допомагає інтегруватися в громадах, працевлаштуватися, облаштувати побут в нових місцях проживання.

Про свою діялоьність розповіли представники Івана-Франківського осередку "Мальтійської служби допомоги". Зокрема, Служба займається організацією гуманітарної допомоги з-за кордону через представництва Мальтійського ордену та Мальтійських служб світу.

Спеціалізацією мальтійців є проведенням курсів з першої домедичної допомоги, роздача гарячої їжі та води. З перших місяців повномасштабного вторгнення увага була звернена на допомогу біженцям в чергах до кордонів, організації допомоги на локальному рівні для забезпечення їх потреб.

За цей рік Мальтійська служба допомоги Івано-Франківська:

Таким чином, за рік війни надійшло допомоги для людей у потребі на суму 7 278 762 євро.

Як ділиться керівник Мальтійської служби допомоги Івано-Франківська Роман Яручик, цікавинкою діяльності мальтійців є запровадження молитовної Вервиці онлайн, до якої долучаються тисячі осіб по всьому світу, серед яких — жертводавці, партнери служби, люди з інвалідністю, біженці із зон бойових дій. Це є свідченням подання надії, спокою. Також він наголошує, що головним акцентом діяльності Мальтійської служби сьогодення став схід України.

А надійною опорою для українських захисників та волонтерами стали парафіяни різних храмів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Увага парафіяльної допомоги в першу чергу була скерована на допомогу переселенцям і військовим.

Йдеться про допомогу харчовими продуктами, засобами гігієни, ліхтарями, спальниками, кариматами, медикаментами, автівками, амуніцією, наметами, аптечками, тепловізорами, пристроями нічного бачення, генераторами, павербанками, квадрокоптерами, бронежилетами, термобілизною, буржуйками, окопними свічками та вервицями на суму понад 30 880 343 грн. Також на парафіях організовують лікування та реабілітацію військових та підтримці сімей, які втратили найрідніших на війні.

Окрім того, на парафіях проживало та харчувалося понад 17 400 осіб переселенців, за приблизними підрахунками така діяльність становила майже 1 700 000 грн.

Для мешканців прифронтових територій передали допомоги харчовими продуктами, засобів гігієни, медикаментів та одягу на суму близько 1 212 000 грн.

Таким чином, сума волонтерської допомоги, яка здійснювалася у 2022-му році, становила 35 757 791 грн. 87,5% від цієї суми - допомога для наших захисників, які забезпечують мирне сьогодення в Україні.

«З початком війни люди шукали підтримку в церквах. Також наші церкви перетворилися у фортеці волонтерства, де базується допомога для війська, - наголошує отець Володимир Козак з Калущини. – Наші парафії стали одним єдиним організмом в боротьбі».

«Ми разом пережили ще один рік – молилися, працювали, гуртувалися, щоб бути єдиними і щоб настав день перемоги для України, задля якого ми разом працювали», - підкреслив митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин.

Також він запевнив, що активна благодійна діяльність фондів і парафій Івано-Франківської архієпархії не припиниться до перемоги у війні і доки будуть ті, хто її потребує.

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Суспільство ДУМУ "Умма" оголосило великий збір на допомогу для ЗСУ
06 квітня, 12:11
Суспільство «Благодійна цеглинка» для дітей Героїв, - у Гарнізонному храмі Львова запрошують долучитися до акції
06 квітня, 11:28
Суспільство Спільнота святого Егідія Івано-Франківська провела Всесвітній день убогих разом з безхатьками та потребуючими
06 квітня, 10:10