На Кіровоградщині віряни «відвоювали» в УПЦ МП храм Миколи Чудотворця

На Кіровоградщині віряни «відвоювали» в УПЦ МП  храм Миколи Чудотворця - фото 1
На Кіровоградщині у селі Бірки Кропивницького району віряни ПЦУ повернули собі храм Миколи Чудотворця, який був у володінні Московського Патріархату.

Про це у Фейсбуці повідомляє Кропивницька єпархія Православної Церкви України (ПЦУ), передає Укрінформ.

«3 квітня 2022 року, у 4-ту неділю Великого посту, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк з пастирським візитом відвідав парафію Святителя Миколая Чудотворця села Бірки Кропивницького району Кіровоградської області, де разом із духовенством та вірянами звершив Божественну літургію. … місцеві православні віряни вольовим рішенням повернули у своє володіння захоплений московським зайдою храм та змогли нарешті зібратись у ньому для молитви», - йдеться у повідомленні Кропивницької єпархії ПЦУ.

На Кіровоградщині віряни «відвоювали» в УПЦ МП  храм Миколи Чудотворця_1

За їхньою інформацією, місцева релігійна громада ще у 2019 році на парафіяльних зборах прийняла рішення вийти із підпорядкування Московського Патріархату та приєднатись до Православної Церкви України.

«Оскільки місцевий служитель Російської Церкви не погодився із рішенням парафії, та почав судитися зі своїми колишніми вірянами і відмовився залишити храм, то місцеві православні довгі роки були позбавлені можливості молитися у храмі, збудованому їх предками», - зазначають в єпархії ПЦУ.