На Київщині з Московського Патріархату до ПЦУ перейшли понад 250 релігійних громад

На Київщині з Московського Патріархату до ПЦУ перейшли понад 250 релігійних громад - фото 1
Починаючи від 2019 року і до початку великої війни, на Київщині тільки одна релігійна громада Української Православної Церкви Московського Патріархату перейшла до Православної Церкви України. Проте після початку великої війни, з 2022-го року, до ПЦУ перейшли вже 252 громади.

Про це «Вечірньому Києву» повідомили у Київській обласній військовій адміністрації, у відповіді на запит.

«08.05.2024 всього у Київській області 253 громади змінили канонічну та організаційну підлеглість УПЦ (у канонічній єдності з московським патріархатом) на підлеглість УПЦ (ПЦУ), а саме: 1 громада — у 2019 році, 252 громади — з 2022 року», — йдеться відповіді на запит «Вечірнього Києва.

Напередодні повномасштабного вторгнення в Україні вступили в силу зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». За новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби можна було ідентифікувати їхню приналежить до Московського патріархату. У разі відмови такі зміни вносять примусово.

На Київщині з Московського Патріархату до ПЦУ перейшли понад 250 релігійних громад - фото 134127

За даними реєстру церков Московського Патріархату станом на грудень 2023 року 99% або 8119 церков УПЦ МП, попри вимоги закону, досі не показали приналежність до патріархату країни-агресора у своїй назві.

А від минулого місяця у Києві перевіряють законність перебування церков московського патріархату. За словами депутатів Київради, це дозволить створити передумови для унеможливлення агітаційно-пропагандистської діяльності вороже налаштованих до України осіб та деколонізувати релігійні об’єкти в столиці.