• Головна
  • Новини
  • На Личаківському цвинтарі у Львові відреставрують 26 надгробків...

На Личаківському цвинтарі у Львові відреставрують 26 надгробків

26.07.2016, 11:47
На Личаківському цвинтарі у Львові відреставрують 26 надгробків - фото 1
11 надмогильних пам'ятників відновлять коштом Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

11 надмогильних пам'ятників відновлять коштом Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Личаків.jpg

Загалом протягом року на Личаківському кладовищі планують відреставрувати 26 надгробків.

Одинадцять із них відновлюватимуть у межах українсько-польського проекту "Збереження спільної культурної спадщини". Всі роботи будуть виконувати українські та польські реставратори за фінансової підтримки Міністерства культури на національної спадщини Польщі.

Також реставровуватимуть 15 надмогильних пам'ятників та впорядковуватимуть територію кладовища коштом ЛКП "Личаківський цвинтар".

Станом на сьогодні вже встигли відновити надгробки журналіста Осипа Боднаровича та Володимира Крушинського – професора, родича дружини Маркіяна Шашкевича.

"Тривають роботи з реставрації надгробків архітектора Сильвестра Гавришкевича, відомого етнографа Володимира Гнатюка, фрагменти цього надгробку пошкодила гілка дерева. Реставруємо усипальницю відомого етнографа, дідуся Генерала Шухевича – Володимира Шухевича, Закінчуємо роботи на могилі Лева Петрушевича, племінника Євгена Петрушевича, члена уряду ЗУНР", – розповів директор ЛКП "Музей-заповідник "Личаківський цвинтар" Михайло Нагай.

За його словами, спільно з "Львівською політехнікою" працівники цвинтаря відновлюють надгробок на могилі архітектора Івана Левинського. А разом із пивоварнею реставрують каплицю Кісельків. 

"У старій частині кладовища бальзатовою бруківкою замощують дорогу, з цього ж матеріалу викладуть доріжку біля могили Володимира Івасюка. У планах – замостити натуральним каменем центральну алею", – додав Михайло Нагай.

Також він зауважив, що на Личакові упорядковують територію, де поховані учасники АТО. Незабаром там з'являться лавки та викладуть бруківку.