Created with Sketch.

На Луганщині освятили Бурштиновий храм

09.08.2013, 15:43

Будівництво бурштинової церкви розпочалося у 2002 році. Воно стало можливим завдяки настоятелю храму, протоєрею Миколі Іщенку.

Сьогодні, 9 серпня, на Луганщині в селі Дмитрівка відбулося урочисте освячення унікального Бурштинового храму на честь великомученика Пантелеймона Цілителя (Руська Істинно-Православна Церква). У храмі відбулося святкове Богослужіння, після якого провели хресну ходу. Кореспондентка РІСУ Діана Стешенко відвідала Дмитрівку.

Будівництво церкви розпочалося у 2002 році. Воно стало можливим завдяки настоятелю храму, протоєрею Миколі Іщенку.

«Я познайомився з отцем Миколою у 2002 році. Він мені розповів, що хоче збудувати храм, і в одну ніч я зробив кілька ескізів. Показав йому, один вибрали, замовили проект в інституті й почали будувати», – пригадує архітектор Заур Папіашвілі. 

За його словами, бурштин в оздобленні храму вибрали невипадково.

“З давніх часів відомо, що бурштин має цілющі властивості. Він лікує від багатьох хвороб. А церква лікує хвороби душевні”, – розповідає Заур Папіашвілі.

За словами архітектора, у будівлі храму поєдналися російські та українські традиції сакральної архітектури, що прийняли більш сучасні форми.

Храмовий економ Андрій Іщенко додав, що сама технологія розпису бурштином доволі трудомістка та потребує багато часу: спочатку поверхню покривають спеціальним лаком, потім посипають шаром здрібленого бурштину і зверху накладають ще один шар лаку.

“Розписом займалися художники із Тернопільської області на чолі з Андрїєм Охотським, а сам бурштин закупили у Рівному”, – додає він.

Таким чином, на створення однієї ікони йде кілька місяців, а їх у храмі близько п'ятдесяти. Вручну розписані і стіни храму.

Поряд із будівлею храму розташована хрестильня, будується каплиця, у планах — створення фруктового саду і виноградника.

Храмову територію прикрашають скульптури на біблійні мотиви: Свята Родина, Ісус Христос...

«Ця церква від Бога. Тут усе росте, процвітає, щоразу приходиш – щось нове на території з'являється – трояндочки посаджені, ікони нові, скульптури. І сам наш храм золотий», – говорить мешканка села Валентина Іванівна.

Усього в Дмитрівці близько 850 мешканців. На думку сільського голови Людмили Дзяби, унікальний Бурштиновий храм сприятиме розвитку їх населеного пункту.

Щодня до храму приїздять до 100 чоловік — не тільки із різних областей України, але й із Росії та зарубіжжя.

«Громада дуже вдячна отцю Миколаю за церкву, яку він збудував. Він якось розповідав, що завжди мріяв побудувати церкву в нашому селі, зробити з нього райський куточок. Спочатку скептики не вірили в те, що на території села можна закласти таку церкву, однак йому це вдалося», – підсумувала вона. 

Читайте також
Католики У Запоріжжі відбулася інтронізація нового Донецького екзарха УГКЦ
Сьогодні, 08:58
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37