На Львівщині освятили наріжний камінь монастиря контемплятивних сестер-редемптористок УГКЦ

На Львівщині освятили наріжний камінь монастиря контемплятивних сестер-редемптористок УГКЦ - фото 1
Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк 5 грудня звершив освячення наріжного каменя майбутнього храму і монастиря Благовіщення контемплятивних сестер-редемптористок.

Як інформує Департамент інформації УГКЦ, це буде монастир споглядального типу: монахині мають постійно перебувати в праці та молитві, не виходячи за його мури.

“Ми молилися сьогодні, щоб Господь Бог благословив усіх, хто братиме участь у цій будові, - сказав митрополит Ігор, - Я думаю, що це виняткове місце, де постане цей монастир, адже в нашій Церкві більше немає сестер контемплятивних, окрім цього Згромадження”.

З визначною подією сестер-редемптористок контемплятивних привітали протоігумен отців-редемптористів о. Андрій Рак і синкел у справах монашества Львівської архиєпархії єрм. Юстин Бойко.

Настоятелька Згромадження сестер-редемптористок с. Марія Слєпченко розповіла дивовижну історію наріжного каменя, який привезли аж із Італії: “Коли ми були на беатифікації нашої засновниці Марії Челести Кростарози в 2016 році в давньому монастирі Італії, ми попросили тамтешніх сестер, щоб вони знайшли нам якийсь камінь. Сестри виколупали його з якогось муру і прикотили нам, а ми привезли його сюди і він чекав на цей момент. Він був на вигляд звичайний, сіренький. Його відшліфували і виявилася його внутрішня краса. Це нас наштовхнуло на думку, що те, що здається, на перший погляд, таким непримітним, може містити внутрішню красу. Потрібно просто пройти шліфування”.

Привітати монахинь із визначною подією завітали також сестри-редемптористки (місійні), зокрема провінційна настоятелька с. Теодора Шулак, а також всі небайдужі. Супроводжували освячення каменя своїм співом учасники хору “Аксіос”.

В УГКЦ Згромадження сестер-редемптористок контемплятивних діє вже упродовж п'яти років. Монахині тимчасово проживають у Львові. Однак це помешкання недостатньо пристосоване для споглядального способу життя, оскільки розташоване в місті, неподалік від дороги, де постійно чути шум машин.