Created with Sketch.

На Львівщині стартувало четверте паломництво військовослужбовців на гору Афон

07.10.2025, 13:12

26 військових і ветеранів із Львівщини вирушили 6 жовтня у паломництво на гору Афон у Греції. Це – четверта мандрівка в межах проєкту “Духовна перемога” для військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни.

Загалом участь у ньому взяли понад 90 захисників, передає прес-служба Львівської облради.

Ініціатива покликана допомогти українським воїнам відновити внутрішню силу, душевний спокій та пройти шлях духовного очищення після важких випробувань війни.

Перед виїздом зі Львова паломників захисників благословили священики ПЦУ, зі словами підтримки до них звернувся начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

“Ініціатива «Духовна перемога» і паломництва на Афон – це добрий приклад поєднання духовної та психологічної реабілітації, яка допомагає нашим воїнам відновлювати сили і повертатися додому з новою енергією. Така підтримка наших воїнів є виявом справжньої вдячності. Адже ця мандрівка для когось із них, можливо, перша нагода відпочити, випустити з рук зброю, побути у тиші, в молитві, сам-на-сам з природою. Я дякую всім українським захисникам та всім, хто допомагає їм у лікуванні та різного роду реабілітації”, – наголосив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, який також прийшов провести захисників та побажати щасливої дороги.

Традиційно, учасники паломництва матимуть змогу відвідати монастирі на Афоні, взяти участь у щоденних Богослужіннях, духовних бесідах із монахами, а також пройти групові та індивідуальні сесії з психологами для подолання посттравматичного синдрому.

Попередні мандрівки захисників відбулися у листопаді 2024 року, а також у січні та липні 2025 року.

Організатором проєкту є Благодійний фонд Ореста і Христини Кавецьких “KAVA”, за підтримки Львівської обласної ради, Львівської обласної військової адміністрації, Благодійного фонду сім’ї Доскіч, Сергія Бадяка, Агрогрупи «УЛАР», компанії «Карпатські Мінеральні Води» та інших благодійників.

Читайте також
Суспільство У Києво-Печерській лаврі завершився черговий етап програми «Духовне відновлення культурою» для військових
07 жовтня, 10:44
Суспільство У Рівному суд залишив у силі вирок Свідку Єгови за ухилення від мобілізації
07 жовтня, 09:49
Суспільство Підтверджено загибель на фронті священика ПЦУ з Рівненщини
07 жовтня, 12:28
Суспільство У заповіднику «Києво-Печерська лавра» молилися за полонених захисників «Азовсталі»
07 жовтня, 13:15