Created with Sketch.

На Львівщині священик збирає дрони для військових

14 лютого, 13:14

На Львівщині священик УГКЦ спільно з волонтерами збирає дрони для військовослужбовців. Станом на сьогодні на їхньому рахунку вже 63 літальні апарати.

LMN поспілкувалась з священнослужителем та дізналась більше про допомогу нашим військовим, а також безпосередньо про те, як виникла ідея збирати дрони.

Отець Михайло активно долучається до допомоги нашим Захисникам та Захисницям ще з 2014 року.

«Коли почалась анексія Криму та східних терен України, ми тут, на місці, підключались до допомоги, адже ситуація була критичною. Ми збирали одяг, теплі зимові речі, харчування та передавали туди. Долучались до допомоги, як могли», – пригадує священнослужитель.

Згодом він та місцеві волонтери вирішили самостійно доставляти допомогу бійцям на фронт. З того моменту і до сьогодні вони їздять по всій лінії фронту для того, щоб усі посилки прибули до військових персонально у руки.

Отець Михайло є головою громадської організації «Апостольська Чота». Вона була створена ще в перші роки війни.

Назвали її «Апостольська Чота». Частинка «чота» (тактичний підрозділ, до якого входило в середньому 30 осіб) символізував кількість учасників організації. Інша частинка – «Апостольська» – пішла від позивного отця Михайла, якого ще у 2014 році військові прозвали «Апостолом». Станом на сьогодні чисельність учасників організації налічує 300 осіб.

«Не знаю точно, з чим пов’язаний цей позивний. Можливо, у військових якась своя візія на це була. Тим не менш, цей позивний до сьогодні так і залишився», – каже священник.

За словами отця Михайла, з початком повномасштабного вторгнення волонтерська діяльність лише набрала обертів.

«Спершу був такий більше «лайт» режим. Тоді нам здавалось, що тепловізор – це найдорожче, що ми робили. Але, на щастя, наша громада дуже свідома, і вже скоро наші масштаби зросли. Були випадки, коли нам потрібно було на квадроцикли зібрати кошти, то ми зібрали 200 тисяч за одну добу. І таких зборів було багато», – зауважує священник.

Зараз отець Михайло спільно з трьома волонтерами самостійно складають дрони для наших захисників. Священик каже, що така ідея виникла після чергової поїздки на фронт.

«Ми повертались якось з фронту, тоді дрони вже добре надокучали ворогу. Ще не в таких масштабах, як зараз, але вже тоді з’являлось розуміння, наскільки вони потрібні. По дорозі додому один із наших волонтерів запропонував також спробувати збирати дрони. Ми глянули в Інтернеті, як вони складаються, замовили перші комплектуючі», – пригадує духівник.

На складання першого дрона у волонтерів пішло близько 6 годин. До того ж, вони відразу зіткнулись з невдачою – перша відеоплата згоріла, оскільки були певні помилки під час процесу складання. Втім, виправивши ці нюанси, дрон запрацював.

«Перший наш дрон вийшов трохи кострубатий, смішний. Але ми його також відправили на фронт, він теж там літав. А от вже наступні наші роботи були значно кращими»,», – каже священник.

Деталі на перші дрони волонтери замовляли на китайських сайтах, однак через складну логістику, решту дронів робили з комплектуючих, які закупили в Україні.

«Тут деталі набагато дорожчі. Адже є чимало людей, які перепродають ті ж китайські деталі, але в рази дорожче, а попит мають шалений, адже багато волонтерів зараз збирають дрони», – каже священик.

Сьогодні, за словами отця Михайла, на складання одного дрона він витрачає близько двох годин. Найбільше за один день волонтерам вдалось зібрати одразу 8 літальних апаратів.

Свої дрони волонтери позначають по-особливому – піснею «Ой у лузі червона калина». На думку отця Михайла, це одразу піднімає бойовий дух наших хлопців.

Станом на зараз волонтери вже встигли скласти 63 дрони, а 25 із них – вже на фронті допомагають нашим бійцям. Також отець Михайло вже отримав декілька звітів від військових щодо ефективності роботи цих дронів.

«Нашими дронами збили «буханку» [УАЗ – ред.], в якій їхали вороги, мотоцикл із коляскою, а також підбили БТР. А ще є такий славнозвісний ролик, на якому росіянин намагається наш дрон лопатою збити. Це був фатальний момент, який зняла камера. Він [ворог] кидає лопату в дрон, але промахується», – ділиться священик.

Як зазначає вященнослужитель, зараз місією кожного українця є захист своєї землі, відтак допомога нашій армії є нашим обов’язком.

«Вбивство ворога на війні є виправданим. Тобто це не вважається гріхом, адже оборона своєї землі – свята місія, яку християни виконують. Прийшов агресор, входить на наші терени, і для того, щоб захистити людей, які тут живуть, наші військові мусять боронити свою державу», – зазначає він.
За словами отця Михайла, усі дрони вдалось реалізувати виключно завдяки допомозі громади. Також фінансово долучаються інші парафії громади. Також організацією «Апостольська Чота» були проведені дві великі благодійні події «Українська хустина – традиція родинна», а також «Молитва на Різдво», під час яких збирали кошти на дрони.

Вже незабаром отець Михайло разом з волонтерами відправиться на фронт, аби відвезти бійцям дрони та іншу допомогу. Водночас вони вже зібрали кошти на нові деталі, тож після повернення із зони бойових дій волонтери продовжуватимуть складати дрони.

Читайте також
Суспільство Відмова від служби з релігійних міркувань, — що каже закон України
Вчора, 10:00
Суспільство Потрібно вже зараз готувати суспільство до завершення війни, - капелан
14 лютого, 08:56
Суспільство У Тернополі військові отримали відзнаки від Православної Церкви України
14 лютого, 09:19
Суспільство На Закарпатті відбулася ХVІІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
14 лютого, 08:55