Created with Sketch.

На Львівщині УГКЦ зводить медико-соціальний центр

14 травня, 10:22

13 травня у с. Добрівляни на Дрогобиччині Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав благословив майбутній Медико-соціальний центр імені владики Юліяна Вороновського та заклав фундаційну грамоту в бічну стіну будівлі. Центр Самбірсько-Дрогобицької єпархії покликаний стати простором лікування, соціальної опіки та підтримки передусім для людей, поранених війною — військових і цивільних.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Спільна молитва відбулася за участю вірних, духовенства, представників влади та членів Архиєрейського Синоду УГКЦ, 103-тя сесія якого відбувалася 12–13 травня у Трускавці.

Під час закладення фундаційної грамоти Блаженніший Святослав наголосив, що 13 травня росіяни здійснили масовану атаку на західній області України, вкотре відібравши життя в мирного населення. Зокрема, він згадав про загибель цілої родини на Рівненщині, влучання дронів у житлові будинки в Івано-Франківську та Коломиї.

«І саме в той момент, коли ворог сіє смерть, Церква Христова будує простір життя. Нас вбивають, нищать і ранять, а Господь Бог серед свого народу творить простір зцілення ран», — зауважив Глава УГКЦ.

За його словами, майбутній центр є знаком надії для людей, які переживають наслідки війни, і свідченням того, що навіть у час випробувань Церква продовжує служити людині.

Окремо Предстоятель подякував за подарунок, яким його та членів Архиєрейського Синоду УГКЦ зустріли поблизу майбутнього медико-соціального центру, — відреставровану ікону, знайдену на смітнику.

Центр названий у честь блаженної пам’яті владики Юліана Вороновського — першого єпарха Самбірсько-Дрогобицької єпархії, відомого своїм служінням потребуючим і соціальними ініціативами. Цьогоріч минає 90 років від дня його народження.

Блаженніший Святослав додав, що найкращий спосіб вшанувати пам’ять владики Юліяна — продовжувати його справу: «Немає кращого пам’ятника, ніж зробити його дух, думки і прагнення живими та дієвими сьогодні. Думаю, що владика Юліан радіє на небі й особливо молиться за всіх вас — дорогі отці, працівники і працівниці, члени цієї унікальної спільноти, яка тут під опікою отця Ігоря Козанкевича вже багато років здійснює цю працю».

У Самбірсько-Дрогобицькій єпархії вже 22 роки діє реабілітаційний центр «Назарет», який став основою для розвитку ширшого служіння людям у кризових життєвих обставинах. У 2010 році рішенням Синоду єпископів УГКЦ він отримав статус першого загальноцерковного реабілітаційного центру для узалежнених осіб.

Очільник «Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії» о. Ігор Козанкевич розповів про спільноти, якими тут опікуються, і про допомогу людям у поверненні до повноцінного життя після залежностей, життєвих криз і травм. Також він нагадав, що минулого року на базі «Назарету» відкрили новий зал фізичної реабілітації для військових. Відтак, за його словами, майбутній медико-соціальний центр стане продовженням і розширенням уже наявного служіння в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії.

Священик також зазначив, що роботи тривають, а реалізація проекту відбувається завдяки спільним зусиллям жертводавців, будівельників і небайдужих людей.

Читайте також
Католики Ювілей візиту Папи Івана Павла ІІ у Львові вшанують молитовними чуваннями молоді
Сьогодні, 14:28
Католики Понад 90 військових капеланів УГКЦ взяли участь у щорічних реколекціях
Вчора, 16:28
Католики Отець-доктор Богдан Прах розповів, як готувався 25 років тому історичний візит до Львова Папи Івана Павла ІІ
Вчора, 10:21
Католики У Міжнародний день батька єпископ УГКЦ закликав молитися за священиків
14 травня, 10:55