Created with Sketch.

На місці страти 10 000 вірян римо-католики звели Меморіал мучеників

22.08.2018, 11:06

1 вересня 2018 року за участю Папського нунція в Україні архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті відбудеться відкриття Меморіалу мучеників за віру Римо-Католицької Церкви ХХ століття в Україні.

1 вересня 2018 року за участю Папського нунція в Україні архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті відбудеться відкриття Меморіалу мучеників за віру Римо-Католицької Церкви ХХ століття в Україні.

Меморіал присвячено всім мученикам нашої землі, які, попри переслідування, донесли до нас полум’я живої віри, й усім, хто це полум’я сьогодні несе й передає далі, повідомляє Католицький медіа-центр.

Меморіал мучеників за віру міститиметься на території нинішньої парафії святого архангела Михаїла в місті Тиврові, за 20 км від Вінниці, де 80 років тому впродовж кількох місяців комуністична влада закатувала понад 10 000 вірян.

Меморіал буде розташований на першому поверсі й у підвалі храму святого архангела Михаїла на українському Поділлі, на місці, яке пам’ятає трагічну долю сотень осіб, замордованих тільки тому, що були католиками. Він стане природним санктуарієм мучеництва і трагічної долі багатьох людей, які в жорстокі часи зберегли віру в Бога.

«Витягаючи фабричне сміття з одного з приміщень храму святого архангела Михаїла, ми знайшли між ним чимало людських останків. Ми захотіли не просто перепоховати їх на цвинтарі, а створити меморіал, тобто розповісти про трагічну долю мучеників, які в добу найжорстокіших переслідувань зберегли полум’я віри.

Саме тому ідеться про меморіал, про пам’ять вірних. Адже біля кожного стояння буде 7 спогадів свідків віри про переслідування – загалом 98 свідчень», - зазначають організатори.

Меморіал розповідатиме також про концтабори – понад 180 таборів смерті, куди засилали католиків, – і міститиме свідчення людей, які звідти повернулися.

Загалом це буде нагода розповісти про історію Римо-Католицької Церкви в Україні, особливо в ХХ столітті, та нагадати про католицькі парафії, які не були закриті в комуністичний час завдяки глибокій вірі людей.

Меморіал стане важливою навчальною установою, де передусім молоді люди зможуть дізнаватися правду про нещодавні переслідування за віру в Україні та про тих, кому Церква завдячує свободою. Він допоможе зрозуміти суть комуністичного режиму, методи й механізми його дії – але й супротив злу, надію та спадщину Церкви.

Меморіал складатиметься з низки стоянь, які показуватимуть окремі етапи життя мучеників за віру – від дитинства аж до смерті – та плоди цієї віри. Під час молитовних відвідин меморіалу можна буде побачити, як віра змінювала мучеників, як вони зростали й дозрівали, щоби стати сміливими людьми, готовими віддати життя за Христа.

Меморіал міститиме 14 стендів, які символізуватимуть 14 стоянь Хресної Дороги – такої Хресної Дороги нашого народу:

Стояння 1. Щоденне життя в суспільстві без Бога

Стояння 2. Голод

Стояння 3. Сім’я

Стояння 4. Школа

Стояння 5. Священики

Стояння 6. В’язниці й допити

Стояння 7. Подорож до Сибіру і Казахстану

Стояння 8. Соловки

Стояння 9. Євхаристія

Стояння 10. Ченці й черниці

Стояння 11. Несправедливо засуджені

Стояння 12. Мученики за віру

Стояння 13. Відбудова тиврівських монастиря і храму

Стояння 14. Статуї в пресвітерії та підвал з останками мучеників за віру.

 

Читайте також
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32