На місці явлення Христа під Києвом згоріла трапезна УПЦ МП

15 лютого, 14:26
Суспільство
На місці явлення Христа під Києвом згоріла трапезна УПЦ МП - фото 1
В ніч з 11 на 12 лютого при храмі Святителя Миколая УПЦ МП біля села Демидів Вишгородського району на місці явлення Господа через коротке замикання згоріла трапезна.

Про це повідомляє сайт Бориспільської єпархії УПЦ МП.

Будівля вигоріла повністю, приїжджало три пожежні машини. Вогонь почав перекидатися на домову церкву, з якої починалося служіння на цьому святому місці.

Пожежу загасили, проте вогонь повністю знищив трапезну - залишилися тільки стіни, знищені також дах: двері, вікна, холодильник, плита, столи, стелажі, практично весь запас продутів, посуд.

Насельниці майбутнього монастиря залишилися практично без засобів для приготування їжі - немає з чого, немає в чому і немає на чому готувати їжу, зазначають в єпархії.

За повідомленням Православної жизни, 30 липня 1926 року біля с. Демидів Вишгородського району Київської області сталася подія, яка в церковній літературі іменується «Явлення Спасителя Господа нашого Іісуса Христа у 1926 році поблизу Києва».

За переказами, двоє хлопчиків – Микола 11 років та Омелян 14 років – пасли худобу між селами Демидов та Глібівка, й о 8 годині ранку побачили в небі блискавку, а потім – сяючий Хрест і Спасителя. Христос сказав, що скоро прийде судити світ і закликав до покаяння грішників, а також усіх тих, які відпали від істинної віри. Спаситель наказав поставити на місці Його явлення хрест і пам'ятну ікону.

Хрест, одразу встановлений під Демидовим, став місцем паломництва. Був знищений безбожною владою у 1930 році, відновлений у 1998-му. З 2013 року на місці явлення Спасителя діє храм святителя Миколая Чудотворця, зводиться храмовий комплекс «Богоявлення».