• Головна
  • Новини
  • Світові
  • На Міжнародній міжрелігійній зустрічі у Римі прозвучав заклик у час пандемії припинити війни і рятуватися усім разом...

На Міжнародній міжрелігійній зустрічі у Римі прозвучав заклик у час пандемії припинити війни і рятуватися усім разом

21.10.2020, 10:40
Світові
На Міжнародній міжрелігійній зустрічі у Римі прозвучав заклик у час пандемії припинити війни і рятуватися усім разом - фото 1
"Мир є пріоритетом кожної політики. Існує потреба в мирі!", - на цьому наголосив Папа під час міжнародної міжрелігійної зустрічі в Римі під назвою «Ніхто не врятується наодинці – мир і братерство».

Зустріч відбулася на Капітолійській площі Рима 20 жовтня, повідомляє Радіо Ватикану.

Понтифік закликав держави, які є у стані війни та протистоянь, зробити конкретні кроки для миру.

"Жоден народ, жодна суспільна група не зможе самостійно здобути мир, добро, безпеку та щастя. Урок пандемії полягає в усвідомленні того, що ми є людством, що пливе в одному човні, де біда одного завдає шкоди всім", - акцентував Папа Франциск.

У міжрелігійній зустрічі , організованій Спільнотою святого Егідія в «дусі Ассізі», взяли участь представники різних конфесій і релігій, які перед тим у різних місцях у центрі міста помолилися за мир згідно з власними релігійними традиціями, а також представники влади та дипломатичного корпусу.

На Міжнародній міжрелігійній зустрічі у Римі прозвучав заклик у час пандемії припинити війни і рятуватися усім разом - фото 60295

 

Під час зустрічі виступили засновник Спільноти святого Егідія Андреа Ріккарді, Президент Італійської Республіки Серджіо Матарелла, Константинопольський патріарх Вартоломей І, Головний рабин Франції Хаїм Корсія, Генеральний Секретар Верховного Комітету втілення «Документа про загальнолюдське братерство» Мухаммед Махмуд Абдель Салам, який зачитав вітання Великого Імама Ахмада Аль-Таїба, представники буддизму Шотен Мінеґіші та сикхизму Кармальджіт Сінґ Діллон. Далі промовляв Глава Католицької Церкви.

Цю зустріч в серці Риму Папа Франциск назвав «причиною радості та вдячності Богові».
Особливу подяку він склав тим, які прибули на цю зустріч з різних частин світу, здолавши особливі труднощі, з якими сьогодні пов’язані подорожі. За його словами, ця щорічна ініціатива «молитви й діалогу представників різних релігій в намірі миру», яку Спільнота святого Егідія проводить у різних містах після зустрічі, скликаної 1986 року святим Іваном Павлом ІІ в Ассізі, є «баченням миру», що виявилося «пророчим зерном», яке, дякуючи Богові, дозріло в нечуваних зустрічах, діях на користь примирення, на нових ідеях братерства.

«Віруючі зрозуміли, що різноманітність релігії не виправдовує байдужість або неприязнь. Більше того, саме починаючи з релігії можна стати ремісниками миру, а не інертними глядачами зла війни та ненависті. Релігії перебувають на служінні мирові та братерству. Й тому також і ця зустріч спонукає релігійних лідерів і всіх віруючих наполегливо молитися за мир, ніколи не миритися з війною, діяти лагідною силою віри, щоби покласти край конфліктам. Тим часом, конфлікти тривають, а разом з ними – біль і смерть. Покласти край війні – це невідкладний обов’язок перед Богом всіх відповідальних політиків», – сказав Папа.
Разом з тим Папа Франциск наголосив: «Ніхто не врятується сам, спасатися можна виключно разом... Ми зібралися разом цього вечора як особи різних релігійних традицій, аби передати послання миру. Це чітко показує, що релігії не хочуть війни", - підсумував Глава Католицької Церкви.