На Прикарпатті вшанували  Погінську Богородицю і ювілей віднайдення чудотворної ікони

31.05.2021, 12:12
Культура
На Прикарпатті вшанували  Погінську Богородицю і ювілей віднайдення чудотворної ікони - фото 1
30 травня в Погінському монастирі отців-василіян свято Богородиці відзначили урочистою Літургією, яку очолив протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину святого Йосафата Йоан Школик у співслужінні з ігуменами та священниками з різних василіанських монастирів.

30 травня в Погінському монастирі отців-василіян свято Богородиці відзначили урочистою Літургією, яку очолив протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину святого Йосафата Йоан Школик у співслужінні з ігуменами та священниками з різних василіанських монастирів.

Також прочани долучилися до спільних молитов та молебнів, якими вшанували Погінську святиню.

На Прикарпатті вшанували  Погінську Богородицю і ювілей віднайдення чудотворної ікони - фото 73162

 

«Сьогодні ми зібралися, щоб подякувати Пресвятій Богородиці за ті ласки, які вона зсилає на нас у цьому чудотворному місці, - каже ігумен Погінського монастиря оців-василіян отець Роман Мельник. – Думаю, кожен має свою історію спраглості, коли прибігає сюди і просить, як свою маму – Маріє, допоможи. І вона не втомлюється просити у свого сина для нас потрібних ласк. Ми відзначаємо 20-літній ювілей віднайдення Погінської чудотворної ікони Богородиці, яку не можливо було віднайти з часів комуністичного режиму. Але саме місце і аура опікувалися тим, щоб отець Никодим Гуралюк, чиє ім’я вписане в історію Погінського монастиря золотими нитками і завжди страється для розвитку нашої обителі - віднайшов ікону».

На Прикарпатті вшанували  Погінську Богородицю і ювілей віднайдення чудотворної ікони - фото 73163

 

Отець Никодим Гуралюк пригадує, якою складною і важкою була історія Погінської обителі, яку найбільше поруйнували за радянського режиму. Як довго шукав ікону Богородиці. Спочатку натрапив на її копію, яка зберігалася в родині Бачинських, які мешкали в Дорі, поблизу Яремче, в одному будинку з відомою прикарпатською письменницею Іриною Вільде. Як урочисто перенесли цю копію до Погоні. Пізніше, через роки, отець справді містичним чином відчув присутність оригіналу ікони.

«Чуда, які відбуваються завдяки допомозі Погінської Богородиці годі описати і перечислити, - підкреслює отець Никодим. – Варто тільки прийти до неї і отримаємо те, про що просимо».

Погінська обитель, поблизу Івано-Франківська, відома далеко за межами Івано-Франківщини, саме завдяки своїй чудотворній іконі Пресвятої Богородиці. Протягом не одного століття чисельні паломники, які прибували сюди, згодом свідчили про чудесні зцілення від недуг, виконання тих чи інших прохань. Про це свого часу було видано окрему книгу. Як розповідають прочани, чудесні свідчення тривають і досі.