Created with Sketch.

На ремонт Верховної Ради заклали вдвічі більше коштів, аніж на Софію Київську та Андріївську церкву разом

11.08.2010, 11:27

Сума коштів, закладених в Державний бюджет-2010 на ремонт приміщення Верховної Ради України, складає 35 млн грн., тоді як на ремонт і реставраційні роботи Софії Київської і Андріївської церкви разом — 15 млн грн.

Сума коштів, закладених в Державний бюджет-2010 на ремонт приміщення Верховної Ради України, складає 35 млн грн., тоді як на ремонт і реставраційні роботи Софії Київської і Андріївської церкви разом — 15 млн грн, та й ті — лише з фонду для підготовки до «Євро-2012». Тобто, планового фінансування цих святинь, на відміну від косметичного ремонту Верховної Ради, який внесений в бюджет окремою статтею, українська влада не передбачила.

За словами голови комісії з питань культури і туризму в Київраді Олександра Бригінця, це свідчить про реальне ставлення української влади до культури. «На косметичний ремонт парламенту виділено удвічі більше грошей, аніж на ремонт і реставраційні роботи найвидатніших пам'яток культури, одну з яких Україна хоче включити в список світової спадщини ЮНЕСКО, а інша — мало не виявилася в «чорному списку» цієї організації саме через недбалість посадових осіб всіх рівнів. Це абсурд! А точніше, реальне відношення української влади до культури. На жаль», — сказав Бригінець.

Голова комісії з культури, як повідомляє видання "Вечірні Вісті", відзначив той факт, що гроші на Софію Київську і Андріївську церкву «знайшлися» лише у фонді для підготовки до «Євро-2012», в той час, як кошти на ремонт будівлі Верховної Ради України внесені до держбюджету. «Як це не дивно звучить, але Андріївську церкву і Софію Київську зможе врятувати хіба що футбол. Планового фінансування цих святинь українська влада не передбачила», — додав Бригінець.

Депутат столичної міськради акцентував увагу на тому, що тотальне руйнування пам'яток України є, насамперед, провиною влади, яка не проводить системної роботи і щорік виділяє гроші на «латання дір». «Будь-які роботи, проведені в авральному порядку, завжди коштують дорожче, ніж планові. На гроші, за які терміново підремонтовують одну пам'ятку, при системному фінансуванні можна було б врятувати 2-3 пам'ятки з аналогічними проблемами», — відзначив Олександр Бригінець.

Голова комісії з культури нагадав, що київська влада поводиться аналогічно до державної. «Так, із закладених 23 млн грн. на реконструкцію київських пам'яток за 7 місяців поточного року владою Києва було виділено менше 1 млн грн. — на ремонт пам'ятника Володимира Великого. Та й те виключно через те, що була особлива ситуація — в день святкування Хрещення Київської Русі його повинен був відвідати Глава Російської Православної Церкви Кирил», — підсумував Бригінець.

Депутат висловив припущення, що останні 22 млн грн. київська влада, за прикладом центральної, використає хіба що на ремонт будівлі КМДА.

Читайте також
Держава В стінах Українського католицького університету втретє відбувся Молитовний сніданок за Перемогу України
Сьогодні, 09:00
Україна і світ За прийняттям законопроекту про допомогу Україні стоїть «сила молитви», — українські католики США
Вчора, 16:30
Міжконфесійне Молитовний сніданок в Ужгороді завершився скандалом: українські Церкви проігнорували захід
Вчора, 12:02
Культура Предстоятель ПЦУ очолить Богослужіння в Києво-Печерській лаврі
Вчора, 11:32