Created with Sketch.

На Рівненщині презентували факсимільну копію знаменитого "Пересопницького Євангелія"

20.04.2011, 10:07

«Острозька академія» отримала єдину поки що унікальну факсимільну копію цієї книги, виготовлення якої профінансував рівненський бізнесмен Олег Каштан. Виготовлення копії «Пересопницького Євангелія» йому обійшлося в 10 тисяч доларів.

У Національному університеті «Острозька академія» презентовано факсимільну копію «Пересопницького Євангелія» – написаної на Рівненщині 450 років тому першої священної книги українською мовою. Як передає  УНІАН, цією презентацією на Рівненщині розпочато проведення заходів з нагоди ювілею Першокниги.

«Острозька академія» отримала єдину поки що унікальну факсимільну копію цієї книги, виготовлення якої профінансував рівненський бізнесмен Олег Каштан. Виготовлення копії «Пересопницького Євангелія» йому обійшлося в 10 тисяч доларів.

Як пояснив під час презентації копії книги заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, не випадково саме цей вищий навчальний заклад отримав копію, адже «Пересопницьке Євангеліє» починали писати саме на теренах колишнього Острозького князівства, а в «Острозькій академії», яка була у свій час першим вищим навчальним закладом Східної Європи, вперше наприкінці XVI століття було надруковано чимало цінних і відомих книг. Серед них і «Острозька Біблія» - перше друковане видання, у якому церковнослов’янською мовою було надруковано усі основні Біблійні тексти.

Невдовзі, окрім цього примірника, в «Острозькій академії» буде й поліграфічне перевидання книги «Пересопницьке Євангеліє. Витоки сьогодення» із транслітерацією. За задумом організаторів, таких книг буде надруковано 450 примірників, які реалізовуватимуть гостям та учасникам ювілейних заходів у серпні 2011 року у селі Пересопниця Рівненського району.

Крім копії Першокниги було також презентовано ювілейну монету „Пересопницьке Євангеліє”, випущену Монетним двором Національного банку України.

У серпні 2011 р. на Рівненщині пройдуть заходи з нагоди 450-річчя «Пересопницького Євангелія».

Читайте також
Держава Сьогодні вшановуємо пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії
Сьогодні, 14:00
Суспільство В УГКЦ підготували програму відзначеня 25-річчя візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну
Сьогодні, 13:28
Суспільство Під час чергового російського обстрілу зазнало руйнувань приміщення УКУ в Києві
Сьогодні, 11:42
Суспільство Кримські колаборанти вважають дружину князя Володимира «першою великою матір'ю Росії»
Сьогодні, 11:23