На Рівненщині пройшла звітна конференція УЦХВЄ

23.05.2021, 11:17
Культура
На Рівненщині пройшла звітна конференція УЦХВЄ - фото 1
На Рівненщині 19-20 травня пройшла звітна конференція УЦХВЄ на тему – «Спадок П’ятидесятниці: 100 років в Україні».

Про це повідомляє сайт УЦХВЄ.

Відкрив урочисте служіння словом до молитви старший пресвітер Рівненської області Олександр Коток. Після чого делегатів конференції привітав старший єпископ Михайло Паночко та гості заходу. Американський місіонер Джеральд Долар передав вітання Дага Клея, генерального суперінтенданта Асамблей Божих США. Благословіння служителям побажав президент Євангельського Теологічного Університету Василь Войтович, а також представники влади.

Зокрема, губернатор Рівненської області Віталій Коваль запросив старших служителів братерства відвідати село Нобель Вараського району, де живе чи не найбільша в Україні кількість матерів-героїнь (близько 160), загалом в області їх понад 400. Також губернатор висловив переконання, що ми маємо будувати суспільство на християнських цінностях.

Від імені Рівненської обласної ради до делегатів конференції звернувся Ігор Ясенюк, який поінформував, що в місцевих радах області сьогодні налічується понад 50 депутатів, які є вірянами Євангельських Церков.

Міський голова Рівного Олександр Третяк поділився словом настанови та приніс чудовий раритет – унікальну, вишиту вручну Євангелію від Матвія (це найбільша вишита книга в Україні, вагою 8 кілограмів, яка потрапила до вітчизняної Книги рекордів).

«Як стало відомо, ще у 1520 році, у селі Нобель, що на півночі Рівненщини під Білоруссю, була написана одна з перших наших Євангелій. Лише згодом після Нобельської Євангелії, у 1556 році була написана Пересопницька – та сама, на якій українські президенти присягають на вірність народу України. Ще пізніше – Острозька Біблія», – поінформував Олександр Третяк.

Він також продемонстрував стареньку Біблію свого прадіда, яку тепер тримає в себе на робочому столі. У важкий повоєнний час, у невеличкому селі Липне на Волині, на пасторське служіння було обрано Аврама Лисюка, брата який ніс це служіння до 58-го року та перетерпів багато лихоліть, утисків, побиття та знущання з боку влади.

«Кілька років тому я відвідав будинок того пастора. У старенькій, майже розваленій хатині, знайшов оцю книгу – Біблію 1923 року випуску, майже столітню. Сьогодні вона лежить у мене на столі, в головному кабінеті міста (колись в таких кабінетах приймалися рішення про переслідування віруючих). Я є правнуком Авраама Лисюка», – поділився Олександр Третяк.

Старший єпископ Михайло Паночко подав наставляння мужам від влади, нагадавши про трьох героїв Біблії. Побажав бути сміливими як Мойсей, чесними як Йосип та розсудливими як Даниїл.

Під час урочистого засідання делегатам конференції натхненно служив міжцерковний струнний оркестр міста Рівного.

Звітну частину, ведучим якої був єпископ Михайло Мокієнко, розпочав старший єпископ Михайло Паночко, який ознайомив присутніх зі статистичними даними за 2020 рік. Так, станом на початок січня цього року ми мали 1 743 церков та 117 249 членів місцевих громад, молоді – понад 26 тисяч. Функціонує більш як 1300 молитовних будинків, ще 115 – в стадії будівництва.

У церквах традиційно гарно розвивається соціальне служіння: діє майже три десятки сиротинців, два десятки притулків для людей похилого віку, 75 реабілітаційних центрів. Продовжують нести свою працю сотні місіонерів, працюють тисячі вчителів недільних шкіл, які навчають понад 47 тис. вихованців.

Навчальні заклади, християнські ЗМІ, прямі трансляції богослужінь – усе це працює на славу Божу. В особистому графіку Михайла Степанова поменшало закордонних поїздок, зате побільшало нарад і служінь Zoom та онлайн-форматі. Активною залишається робота в міжконфесійних організаціях таких як ВРЦіРО, УБТ, духовна рада Національного дня молитви, зустрічіз урядовцями, послами, тощо. Також старший єпископ представив пріоритетні напрямки служіння на 2021 рік, серед них Світовий конгрес ХВЄ, що запланований на 15-17 вересня, підготовка кадрів для служіння, праця з молоддю тощо.

Також прозвучали звіти першого заступника старшого єпископа Анатолія Козачка, директора департаменту місіонерського служіння Миколи Синюка, скарбника Петра Карпова та голови ревізійної комісії Віталія Зозулі. Юрист Ярослав Котилко поінформував про хід створення Асоціації громадських організацій, які діють на базі церков братерства.

Ще один історичний раритет учасникам конференції продемонстрував пастор п’ятидесятницької церкви з с. Чудель Сарненського району Володимир Хомич. Це членська, шлюбна та інші книги місцевої церкви, датовані 1924 роком, які велися пресвітером Потапом Великим (він був місіонером, який загинув у 43-му).

Згідно з записами можна зробити висновок, що ще до війни Чудельська церква мала великий хор, були в ній розвинуті й інші служіння.

Другий день звітної конференції братерства, 20 травня, розпочався з натхненної проповіді пастора з Кривого Року Віктора Степанченка «Сповнення Святим Духом». Потім проповідував перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок, який зробив особливий наголос на важливості пізнання Істини: «Коли пізнання не керує пристрастю, то ми, як Петро, будемо «рубати вуха». Коли немає достатнього пізнання – немає і розплавленого серця та справжньої жертовності!»

Вже стало традицією, коли на звітній конференції делегати отримують у подарунок пляшечку з оливою для священнодійства. Старші служителі разом з делегатами здійснили молитву за оливу. «Ми знаємо, що сила зцілення не в оливі, а в тому, що так написано в Слові Божому. Хай потужно діє благодать Божа!» – молився Михайло Паночко.

Свої вітання учасникам звітної конференції передали гості та делегати з закордону – євангелист із США Петро Радчук, старший пресвітер церков УЦХВЄ в Іспанії Ярослав Демко та пастор Варшавської церкви «Слово віри» Олександр Дем᾽яненко.

Далі Анатолій Козачок презентував перше видання підготовленого департаментами братерства посібника по душеопікунству. Ще одне видання, покликане допомогти пасторам у служінні, посібник «Готуємося до шлюбу», представив пастор із Сумщини Валентин Ярошенко.

Підтримати фінансово чудову навчальну програму «фельдшер-місіонер» присутніх запросив через відеозвернення академічний декан семінарії «Благодать та істина» Віктор Шевчук.

Про День братерства, який ми традиційно відзначаємо у другу неділю після Трійці (цього року – 27 червня) розповів директор Департаменту зовнішніх і міжнародних зв’язків УЦХВЄ Юрій Кулакевич. Тема співзвучна конференції – «Спадок п’ятидесятниці: 100 років в Україні». Юрій Петрович запропонував пасторам залучити до підготовки свята вірян істориків. «Також на базі церкви можна організувати серію історичних читань, що буде цікаво не лише для віруючих людей, але для іншої інтелігенції у вашому населеному пункті» – зауважив він.

Чудовий екскурс у події сторічної давнини для делегатів річної конференції зробив історик Дмитро Коваль. Він представив витримки з ювілейного видання «Історія п’ятидесятниці в Україні», яке нині готується до друку цілим колективом дослідників. Події та передумови духовного пробудження 20-х років минулого століття, визначні постаті, формування союзів церков та ще багато чого, про що можна буде прочитати у виданні.

Заключне слово на річній конференції УЦХВЄ сказав старший єпископ Михайло Паночко, який поділився сподіваннями: «Моя молитва і бажання, щоби п’ятидесятниця двадцятих повторилася в нашому поколінні. Вірю, що ми наближаємося до великого пробудження, але треба бути готовим і до великих випробувань».

У проповіді Михайло Степанович зробив наголос на трьох потужних істинах, які необхідні для продовження п’ятидесятниці: дія Святого Духа є надзвичайно різноманітна і неможливо увірувати та покаятись інакше, як через дотик Духа Божого; народжені згори мають ревнувати про силу згори; а ті, хто отримав силу, мають просити про мудрість згори, щоб вірно та ефективно служити Господу.

Насамкінець учасники помолилися за організаторів конференції та служителів, які багато докладають зусиль, аби в рік столітнього ювілею великого євангельського пробудження в Україні, славна історія нашої церкви стала відомою багатьом людям, а Боже ім᾽я прославилося!