На Рівненщині у конфліктній Птичі УПЦ МП збудує новий храм

На Рівненщині у конфліктній Птичі УПЦ МП збудує новий храм - фото 1
26 жовтня у селі Птича Дубенського району освятили місце під зведення нової церкви, службу очолив єпископ Дубенський Пимен, тимчасово керуючий Рівненською єпархією УПЦ МП.

Місце, де зведуть церкву обрали поблизу хатини, яку придбали минулого року та освятили під тимчасовий храм.

«Земельна ділянка достатньо велика, 50 сотих, – розповідає протоєрей Григорій Стадник, настоятель Свято- Успенської церкви села Птича, – Однак лише на частину дозволили виготовити документи під забудову, нам цього вистачить.»

На Рівненщині у конфліктній Птичі УПЦ МП збудує новий храм_1

На Рівненщині у конфліктній Птичі УПЦ МП збудує новий храм_2

Владика Пимен подякував вірянам УПЦ МП села Птича: «Я вже сьогодні бачу, що вам сприяє сам Господь, храм буде гарний, я вірю в це. Будуйте, садіть квіти, радійте!».

На Рівненщині у конфліктній Птичі УПЦ МП збудує новий храм_3

Вже 28 жовтня на місці, де поставили освячений хрест, розпочнуться будівельні роботи, розповідає отець Григорій Стадник:

«Знайшовся благодійник, який дає спеціалізовану техніку безкоштовно, ще один жертводавець заправить машини. Я вірю, що з таким завзяттям та небайдужістю до морозів буде цоколь.»

Нагадаємо, наприкінці 2015 року конфлікт між вірними УПЦ МП і УПЦ КП за храм Успіння Богородиці у селі Птича загострився, перерісши в криваве протистояння з коктейлями молотова, димовими шашками та сльозогінним газом.

18 листопада 2015 р. сесія Птицької сільради ухвалила рекомендаційне рішення про почергове Богослужіння в храмі Успіння Богородиці, однак представники УПЦ МП оскаржили це рішення в адміністративному суді. Представники громад по черзі зривали замки на храмі і заходили в приміщення.

Увечері 18 грудня у селі спалахнули чергові сутички між прихильниками УПЦ МП та УПЦ КП. До Птичі прибули монахи та віряни Московского Патріархату, загальною кількістю до 400 осіб. Між прихильниками двох конфесій сталися сутички, в яких сторони звинувачують одна одну. Будівлю взяла під охорону поліція. Але у заблокованому храмі певний час перебували 5 вірянок і 2 священика УПЦ МП. Після того, як вони залишили храм, місцева влада його опечатала.

Опечатані двері храму в с. Птича

Конфліктом в селі зацікавилися представники ОБСЄ, СБУ. Рівненська обласна рада 25 грудня 2015 року ухвалила звернення до вірян Православних Церков і священнослужителів із закликом припинити протистояння на релігійному ґрунті, що триває навколо храму в селі Птича Дубенського району.

У серпні 2016 обом громадам вдалося домовитися про почергову молитву під храмом.

2 квітня 2018 року мешканці села увійшли до храму, який перебував під тимчасовим арештом. А вже 3 квітня слідчий суддя Рівненського міського суду задовольнив клопотання слідчого про накладення тимчасового арешту на будівлю церкви.

Ситуація, викликана міжконфесійним протистоянням між УПЦ та УПЦ КП навколо питання приналежності храму у селі Птича Дубенського району, наприкінці квітня 2018 року була предметом обговорення членів експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій Мінкультури під час виїзного засідання у Рівненській області.