На Рівненщині вироблятимуть халяльне м'ясо

29 вересня, 17:00
Інші конфесії
На Рівненщині вироблятимуть халяльне м'ясо - фото 1
Сертифіковану продукцію маркування "Халяль", яка підтверджує відповідність мусульманським традиціям, відтепер виготовлятимуть у селі Великий Мидськ Костопільської територіальної громади Рівненщини. Тут запрацював високотехнологічний забійний комплекс великої рогатої худоби.  Побудований він за турецькі інвестиції – 71 мільйон гривень.

Про це повідомляє Рівненська облдержадміністрація, передає "Еспресо.Захід".

Будівництво цеху розпочали навесні. Перебіг побудови, монтажу та закупівлі необхідного обладнання контролювали турецькі експерти, аби весь технологічний процес відповідав канонічним вимогам ісламу (шаріату). Адже, щоб виготовити "халяльне" м'ясо, потрібно здійснити забій особливим способом. Цей спосіб має бути швидким і безболісним. Окрему увагу приділяють відсутності залишків крові у м’ясі.

"Після пусконалагоджувальних робіт ми подамо заявку на отримання сертифікату "Халяль". Він дозволить експортувати продукцію в усі ісламські країни. Перевагу мають і місцеві фермери – вони зможуть не збувати ВРХ за безцінь, а нарешті почати заробляти на реалізації якісного м’яса", – розповів директор ТОВ "Халяль Компані" Сергій Марчук.

Виробничі потужності новозбудованого високотехнологічного забійного комплексу ВРХ – 10 тонн продукції за зміну. Тут є сучасний цех обвалки, фасування, охолодження, турецька лінія вакуумування, а також сучасні холодильні камери. Також створять комфортні умови праці для понад 200 працівників.

"Україна – дуже потужна та сильна країна. І відкриття цього важливого підприємства на Рівненщині це ще одне підтвердження цих слів. Ми віримо, що турецько-українські торговельно-промислові зв’язки зростатимуть", – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Гульдере.