• Головна
  • Новини
  • На святоюрському комплексі у Львові з’явилася меморіальна дошка єпископу Йосифу Шумлянському...

На святоюрському комплексі у Львові з’явилася меморіальна дошка єпископу Йосифу Шумлянському

16.09.2013, 12:21
На святоюрському комплексі у Львові з’явилася меморіальна дошка єпископу Йосифу Шумлянському - фото 1
Ця таблиця присвячена всім українцям, котрі брали участь у знаменитій Віденській битві 1683 року.

6788544.jpgНа нижній стіні Святоюрського церковного комплексу УГКЦ в м. Львові 14 вересня урочисто відкрили пам’ятну таблицю, присвячену єпископу Йосифу Шумлянському та 330-річчю Віденської битви.

Пам’ятну таблицю відомому єрарху, церковному діячеві кінця XVII – початку XVIII ст. єпископу Йосипу Шумлянському, встановили на мурованій огорожі архикатедрального собору Святого Юра за ініціативою ГО «Спільнота» та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові. Загалом же ця таблиця присвячена всім українцям, котрі брали участь у знаменитій Віденській битві 1683 року.

"Установленням цієї пам’ятної таблиці, пригадується історія 330-ти річної давнини (1683 р.), що відбулася під Віднем, як оборона Європи від завойовницьких походів Османської імперії. Це були дуже неспокійні та нелегкі часи у політиці та народі. Чому ця таблиця встановлена на цій стіні? Тому що львівський єпископ Йосиф Шумлянський у 1683 році несподівано змінив єпископську рясу на військові обладунки та очолював приведену зі Львова хоругву панцерних кіннотників, що складалася з 88 чоловік. Цим причинився до оборони Відня та Європи", - сказав Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) у промові з нагоди відкриття меморіальної таблиці.

В урочистому відкритті історичної пам’ятки також взяли участь представники міської влади та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові, повідомляє сайт Львівської архиєпархії УГКЦ.