Бучацька єпархія УГКЦ звернулась із застереженням щодо діяльності різного роду «цілителів» та «екзорцистів» на території єпархії.
Про це повідомляє прес-служба єпархії.
Йдеться, зокрема, про такого собі "цілителя" Руслана, який проживає в селі Шульганівка на Чортківщині.
"Дбаючи про духовне добро наших вірних, керуючись канонами 192 §1, 196-197 ККСЦ закликаємо в жодному разі не звертатися за поміччю до нього і подібного роду «цілителів» та «екзорцистів», які видають себе за «духовних осіб», чи то «єпископів», чи то «священиків» але такими правдоподібно не є", - зазначають в єпархії.
Священнослужителі УГКЦ попереджають, що ці «цілителі» та «екзорцисти» вчиняють дії, що виходять за межі здорового глузду, і за своєю природою є нічим іншим, як духовним обманом і тяжким зловживанням довірою людей.
"Так звані «молитви екзорцизму», чи інші обряди і дії, які провадять псевдоцілителі та псевдоекзорцисти є надзвичайно небезпечними для здоровя і навіть життя як для них самих, так і для тих людей, хто користуться їхніми послугами. Здебільшого обіцянка «швидкого і легкого вирішення» складних життєвих проблем, яка пропонується, є пасткою, яка веде людину до ще глибшого духовного занепаду".
Представники єпархії закликають вірян не поширювати в соціальних мережах чи на інших інтернет-ресурсах відеоматеріали самопроголошених «цілителів» та «екзорцистів.
Духовенство наголошує, що шукати помочі в «цілителів», «екзорцистів», які діють поза Церквою, чи інших осіб, які займаються окультними практиками чи різними видами магії, є тяжким гріхом проти Першої Божої заповіді.
"Владу над злими духами має тільки Бог. Цю владу Христос доручає Своїй Церкві і здійснювати її можуть священики, і тільки ті священники, які отримали виразний дозвіл свого єпископа", - підкреслюють в УГКЦ.