• Головна
  • Новини
  • На Тернопіллі до проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” долучили тільки УПЦ, бо вона “не співслужить з іншими”...

На Тернопіллі до проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” долучили тільки УПЦ, бо вона “не співслужить з іншими”

17.01.2011, 11:24
На Тернопіллі до проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” долучили тільки УПЦ, бо вона “не співслужить з іншими” - фото 1
У рамках Всеукраїнського проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” вишивання рушника національної єдності продовжили тернопільські майстрині. У Тернопіль рушник привезли 13 січня зі Святогірської лаври на Донеччині.

exklusiv.gifУ рамках Всеукраїнського проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” вишивання рушника національної єдності продовжили тернопільські майстрині. У Тернопіль рушник привезли 13 січня зі Святогірської лаври на Донеччині. Наступна зупинка — Чернівці. Мандрівка завершиться 2012 р.

Перебуваючи на Тернопіллі, рушник знаходився у Почаївській лаврі. Окрім того, як інформує кореспондент РІСУ, у храмі Віри, Надії, Любові та їх матері Софії УПЦ можна було побачити копію Святогірської ікони Божої Матері, яку написали монахи цього монастиря.

«Ікона тепер супроводжує всеукраїнську “Рушникову доріжку єдності”. Святині вже побували у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Івано-Франківській областях, тепер уже й у Тернопільській», — розповіла керівник Всеукраїнського проекту “Єдина Україна: Схід і Захід разом” Світлана Кучеренко.

За її словами, акція подорожує обласними центрами, містами та селами нашої країни, поєднуючи у собі колорит та традиції різних регіонів. «Всеукраїнська “Рушникова доріжка” стане гарантом та підтвердженням того, що незалежно від географічного розміщення ми всі є одним народом — українським», — додала вона.

Мандрівка рушника Україною завершиться 24 серпня у Києві освяченням у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.

Та на цьому проект не завершиться — 29 серпня розпочнеться другий етап акції під назвою “Україна — Європи краплина”. У його рамках ікона Святогірської Божої Матері разом із Всеукраїнським рушником, делегацією у складі фольклорного колективу та учасників акції подорожуватиме різними країнами світу, популяризуючи Україну, її мистецтво, духовно-культурне надбання.

Акція завершиться у червні 2012 року на урочистому відкритті світового чемпіонату “Євро-2012”.

На Тернопіллі до акції долучилася тільки УПЦ (МП). У відповідь на запитання кореспондента РІСУ Володимира Мороза про статус проекту і те, чи тільки вказана конфесія причетна до “Рушникової доріжки єдності”, начальник головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький зазначив, що справді у регіоні до проекту долучили тільки УПЦ з огляду на те, що вона “не співслужить з іншими”. Однак він зазначив, що в інших регіонах, як-от на Івано-Франківщині, до акції долучилися декілька конфесій.