• Головна
  • Новини
  • На Тернопільщині брили зі скелі впали на церкву XV століття...

На Тернопільщині брили зі скелі впали на церкву XV століття

31.07.2012, 12:20
На Тернопільщині брили зі скелі впали на церкву XV століття - фото 1
Камені із травертинової скелі обвалилися 30 липня на храм святого Онуфрія у селі Рукомиш неподалік Бучача. Потік каміння проламав півтораметрову стіну і дивом зупинився біля унікальної скульптури св. Онуфрія авторства Йоана Георга Пінзеля.

exklusiv.gifхрам св. Онуфрія в РукомишіКамені із травертинової скелі обвалилися 30 липня на храм святого Онуфрія у селі Рукомиш неподалік Бучача. Потік каміння проламав півтораметрову стіну і дивом зупинився біля унікальної скульптури св. Онуфрія авторства Йоана Георга Пінзеля.

Все сталося між 11.00 та 12.00 — жителі села почули страшний гуркіт, а потім — стовпи пилу над храмом.

“Вхід до церкви завалений, стіна півтораметрової товщини проламана. Падали камені вагою 20-25 тонн,” розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу настоятель храму отець Михайло Суханець.

Дві брили відкололися зі скелі неподалік вікна давнього печерного храму. Вони лежать і біля церкви, і в ній. Але над спорудою ще досі нависає третій камінь, який, за словами отця М. Суханця, теж може у будь-який момент впасти. Відтак на місці працюють співробітники МНС, очікують приїзду саперів-фахівців.

“Вважаю, що поява тріщин на 100% cпричинена вибухами, які влаштовували під час будівництва об’їзної довкола Бучача років 8-9 тому. Я звертався до голів Тернопільської облдержадміністрації, але поки шукали шлях вирішення, час був проти нас,” – продовжує парох.

Скульптуру святого Онуфрія, яку теж мало не втратили, уже перенесли в безпечне місце.

“Дякувати Богу, що каміння зупинилося за півметра від неї,” – констатує священик.

До речі, ця скульптура — одна з унікальних робіт Йоана Георга Пінзеля, які мали везти на виставку у Лувр. А церква у Рукомиші — пам'ятка архітектури місцевого значення і претендент на внесення у перелік пам'яток архітектури і містобудування національного значення.

храм св. Онуфрія в Рукомиші

храм св. Онуфрія в Рукомиші

храм св. Онуфрія в Рукомиші

храм св. Онуфрія в Рукомиші

храм св. Онуфрія в Рукомиші

Тріщини в скелі свідчать, що обвал може повторитися

Світлини автора та зі сайту provse.te.ua