На Тернопільщині півсела перейшло до ПЦУ. У храмі служитимуть почергово

26 березня, 12:06
Міжконфесійне
На Тернопільщині півсела перейшло до ПЦУ. У храмі служитимуть почергово - фото 1
У храмі села Бодаки Вишнівецької ОТГ 14 березня 2021 року відбулося перше Богослужіння українською мовою. Днем раніше в селі пройшли збори релігійної громади святителя Миколая, на яких половина віруючих остаточно ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України.

Наступний крок – заява на реєстрацію громади ПЦУ, повідомляє TeNews.

Як розповів настоятель новоствореної парафії протоєрей Олег Кухарук, рішення визрівало не один рік. Зборам передував збір підписів за перехід з Московського Патріархату в Українську Церкву. Тоді “за” виступила більша частина громади, проте на зборах голоси присутніх поділилися навпіл.

Процес поділу й переходу громади відбувся цивілізовано завдяки, зокрема, позиції й авторитету голови ОТГ Володимира Кравця. Досягнуто домовленості про почергові Богослужіння у храмі.
У присутності голови громади, старости села та представників обох релігійних громад у храмі провели інвентаризацію.

Бодаки – патріотичне село, батьківщина десятків борців за волю України. Кілька років поспіль в урочищі Зімно неподалік Бодаків відбуваються молитовні заходи з ушанування українських Героїв. Позаторік у рамках візиту на Тернопілля тут побував Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній. У співслужінні численного духовенства першоєрарх звершив Божественну Літургію у місцевій каплиці та освятив хрест на могилі борців за волю України.